Jeho rychlost a důraz nadělaly nejedné obraně  pořádné problémy. „Osobně jsem s předvedenou hrou v podzimní části nadmíru spokojen, když tedy nepočítám výsledky ze hřišť soupeřů, kam nás vždy jelo málo, a my tak zbytečně někdy vysoko prohráli," vysvětlil toužimský rychlík.


Toužim měla do soutěže vstup mimořádně dobrý, ale postupem času dobré výsledky vyšuměly do prázdna.  „Měli jsme smůlu v koncovce. Šance jsme si v každém utkání vypracovali, ale bohužel je nedokázali proměnit, zatímco soupeři ano, a to nakonec rozhodlo. Vždyť jsme několik utkání prohráli pouze o gól," poukazoval Hudec.  


A měl řádný důvod. Brankových příležitostí si Toužimáci až na některé výjimky vytvářeli v utkáních jako na běžícím pásu. „Je to velká škoda, protože kdybychom některé z nich proměnili, určitě bychom nebyli na předposlední, patnácté, příčce," míní záložník Toužimi. A ví, o čem mluví. Toužim vstřelila svým soupeřům v patnácti duelech pouze devatenáct branek, a osmatřicet jich  ještě k tomu inkasovala. 

 „Bez gólů se těžko utkání vyhrávají, z toho plyne ponaučení pro jarní část, zlepšit koncovku. Musíme však zabrat i v defenzivě, protože máme třetí nejhorší obranu soutěže, a to si myslím, že nám určitě nepřísluší," podotkl Hudec.
Zimní příprava tak byla tradičně náročná. Toužim střídala stejně jako ostatní týmy nabírání kondice s pilováním herní stránky. „Určitě splnila svá očekávání. Odehráli jsme několik přípravných zápasů, které nás určitě notně prověřily, a k tomu jsme kvalitně potrénovali," dodal Hudec.


Během zimní přípravy prošla Toužim proměnou, tedy alespoň zčásti, a to hráčskou. „Přišli k nám ze Sokolova Bereczký a Pachta. Dále pak Braniš z Teplé a Jelínek. Měly by to být platné posily, ale uvidíme, jak se prosadí v týmu," upozornil Hudec.


Divizní realita je však ke karlovarským týmům vždy nekompromisní. Podle tradice se totiž Karlovaráci ohřejí mezi divizní smetánkou pouze jednu, v lepším případě pak dvě sezony. „Chtěli bychom toto prolomit a v divizi se udržet i pro příští ročník. Vše se ale ukáže až na hřišti. Víme, že to bude nesmírně těžké, ale určitě nic nebalíme a půjdeme do toho po hlavě a dokážeme, že do divize patříme," dodal závěrem Hudec.