Ti v souboji o první příčku v domácím prostředí pokořili druhé v pořadí Mariánské Lázně dvoubrankovým rozdílem a na čele tabulky si tak rázem vytvořili pětibodový náskok. Ve zbývajících třech kolech pak má Hvězda o poznání lepší los nežli soupeř z Mariánek, a pokud totálně nepropadne, může slavit krajský triumf.
Třetí tým tabulky, ostrovský FK, si nechal přeložit svůj duel s Novým Sedlem kvůli oslavě ostrovského fotbalu až na středu 12. června. Cenný bodík urvalo chebské FC, když na svém hřišti remizovalo s Královským Poříčím. V tomto souboji se gólově radovali pouze Tomášové. V dresu Chebanů to byl Tomáš Lacina a v trikotu Poříčí Tomáš Král. Hodně si oddychli po utkání s poslední Aší hráči hornoslavkovského Spartaku, když nakonec soupeře udolali jednobrankovým rozdílem a na svůj účet si připsali jedenáctou výhru v soutěži.

Fotbalový reparát složily před svými fanoušky Citice, ty totiž daly týmu Chyše naději na dobrý výsledek pouze v prvním dějství. Po změně stran přišel na pořad citický gólový uragán a Chyšáci si rázem odvezli ve fotbalovém ranci domů šest branek. Zasloužil se o to zejména autor tří branek v citickém dresu Michal Kessl. O branku více, tedy sedm gólů, vyfasoval vintířovský Baník na půdě Staré Role.

O své výhře totiž Staroroláci rozhodli již v prvním poločase, když soupeři nasázeli šest branek. V důležitém souboji v domácím prostředí propadly Žlutice, které nestačily na Františkovy Lázně, kterým podlehly tříbrankovým rozdílem. V sokolovském derby, které se odehrálo v Chodově, kde se představila Lomnice, se fanoušci obou táborů branek nedočkali, a tak se po bezbrankové remíze oba celky o body podělily.

Výsledkový servis, 27. kolo:
FC Cheb – Kr. Poříčí 1:1 (1:0). Branky: Lacina Tomáš – Král Tomáš.
Hvězda Cheb – Mar. Lázně 2:0 (1:0). Branky: Čížek Radek, Volf Zdeněk.
H. Slavkov – Aš 3:2 (3:1). Branky: Drobný Jiří, Němček Michal, Chmelík Martin – Sládeček David, Hančík Jozef.
Citice – Chyše 6:1 (1:0). Branky: Kessl Michal 3, Moule Miroslav, Prchal Jiří, Stöckner Radek – Dorňák Miroslav.
St. Role – Vintířov 7:0 (6:0). Branky: Plch Martin 2, Henzl Martin 2, Stýblo Jan, Roubíček Aleš, Hušek Dominik.
Další výsledky: Chodov Lomnice 0:0 (0:0), Žlutice – Fr. Lázně 2:5 (1:3).