A byl k tomu řádný důvod. Svěřencům trenéra Milana Pokrupy totiž nedělali starosti jen soupeři, ale především mizerná disciplína, která se vyšplhala k deseti červeným kartám.

„Vyloučení nás na podzim stála hodně sil a také důležitých bodů, určitě to byl jeden z důvodů, že jsme skončili na okraji sestupové hrany," ohlédl se za nepovedeným podzimem trenér Hroznětína Milan Pokrupa.

V Hroznětíně tak měli během zimní přípravy o čem přemýšlet. „Příprava byla pro hráče hodně náročná, proto jsem rád, že ji zvládli. Navíc docházka byla velmi dobrá, což jsem jen kvitoval," pochvaloval si Pokrupa.

Před startem jarní části měl jeho tým stanovené hned dva cíle, a to zlepšit na hřišti bídnou morálku a záchranu v soutěži. „Museli jsme zapracovat na disciplíně týmu, která nám dělala na podzim velké problémy. Samozřejmě jsme se pak chtěli zachránit i v soutěži, a tomu jsme vše podřídili," nastínil plány před startem druhé části I. A třídy hroznětínský trenér.

Vstup se však Hroznětínu do jarní části nepovedl podle jejich představ, v důležitém souboji podlehl Aši 2:4. „Byl to důležitý souboj, ve kterém se prakticky hrálo o šest bodů, jelikož Aš také hrála o záchranu v soutěži. Sice se nám utkání nepovedlo, ale hodně zápasů nás ještě čekalo," připomněl Pokrupa.

Pak se ale Hroznětín rozjel a na své konto nasbíral několik důležitých bodů, které mu zaručily záchranu v soutěži. O body připravil Hroznětín například favorizovanou karlovarskou Lokomotivu či Chyši.

„Jsme moc rádi, že se nám záchrana povedla. Hodně si vážíme skalpu karlovarské Lokomotivy či Chyše. Tyto body nám hodně pomohly, jelikož jsme s nimi moc nepočítali. V jarní části jsme odbourali i mizernou disciplínu, a na hřišti to hned bylo vidět. Navíc jsme dokonale zúročili na hřišti náročnou zimní přípravu, takže po skončení sezony panovala velká spokojenost," dodal závěrem Pokrupa.