I v této soutěži budou rozhodovat po nerozhodném výsledku po řádné hrací době pokutové kopy. Letos naskočí do soutěže hned pět nováčků. Ti tak budou velkým příslibem ke zkvalitnění soutěže. A není divu. Chyšský či žlutický Sokol nebo vintířovský Baník totiž přinesou do soutěže potřebnou kvalitu. A toto trio určitě také bude bojovat o co nejrychlejší návrat mezi krajskou smetánku do přeboru. Navíc v dresu Žlutic se po divizní štaci v Toužimi opět objeví útočník Matěj Strejček. A tým zpod Vladaře od něj bude čekat jediné, a to důležité branky. „Máme jasně daný cíl, tím je návrat do krajského přeboru," bez okolků nechal nahlédnout do žlutické fotbalové kuchyně Matěj Strejček.

Letos budou mít postupové ambice však i další týmy. Několik sezon se pokouší o návrat do krajského přeboru například Nová Role, které vždy postup uteče o pověstný kousek, takže tentokrát by se mohla dočkat. Parádní podzim má vždy oproti jaru tým Lipové, který by také mohl promluvit do bojů o čelo tabulky. Naopak ze stínu sestupových starostí by určitě ráda tentokrát vyklouzla Útvina či tým Aše. Hodně se bude očekávat od Dolního Rychnova nebo také Skalné. Oba týmy by měly řádně prověřit fotbalovou stránku ostatních týmů. Zapomenout však nesmíme ani na Kynšperk nebo Rotavu, které umí řádně pozlobit kdejakého favorita.

To samé se dá říci i o karlovarské Lokomotivě, která by letos měla patřit ke špičce tabulky. Přetavit postupovou euforii v dobré výkony a také umístění mohou i dva nováčci soutěže, a to bochovský SMB a hroznětínská Olympie. „Přípravu jsme načali již úvodem července, ale bohužel ne v domácích podmínkách, ale v nedalekém Žalmanově, jelikož naše hřiště procházelo rekonstrukcí. Trénovali jsme intenzivně, a to třikrát v týdnu, a víkendy nám vyplnily přípravné zápasy. Určitě bychom chtěli posílit, ale uvidíme, jak vše dopadne. Cíl pro podzimní část máme skončit v horní polovině tabulky. Tým máme kvalitní a určitě je to v jeho silách a já věřím, že náš cíl splníme," poukázal bochovský trenér Petr Tichý.

A jak je na tom druhý nováček z Hroznětína? „Přípravu jsme zahájili naším turnajem a poté najeli na tréninkový dril, a to dvakrát v týdnu, a k tomu připojili přípravné zápasy. Příprava určitě splnila mé očekávání, i když bychom chtěli ještě tým vhodně posílit, ale to je ještě stále v jednání. Cíl pro podzimní část tak máme skromný, vyhnout se sestupovým příčkám a pokud možno pohybovat se ve středu tabulky," podotkl hroznětínský lodivod Milan Pokrupa.

Jestli se nováčkům jejich cíle vyplní, teprve ukáže čas, takže nepředbíhejme. Vše je teprve na začátku.