Nejdečané totiž obsadili překvapivě na podzim až desáté místo. „Nejen po loňském spanilém závěru sezony určitě nemůžeme být spokojeni po podzimu s naším umístěním po první části soutěže, jelikož jsme měli jiné cíle," hořekoval nejdecký záložník Jan Rejcha. A ví proč. V podzimní části už to nebyl ten Nejdek, kterého se soupeři vždy obávali.


„Víme, kde nás tlačí bota a na čem je potřeba zapracovat. Celkem se nám daří v domácím prostředí, a to jak výsledkově, tak i pocitově, ale venku to není pořád ono. Je potřeba se lépe na to připravit a nenechat si vnutit soupeřovu hru. Rádi hrajeme fotbal, a to je někdy na škodu, když máte „hurá" soupeře, ale to asi zažil každý," míní Rejcha.


Zimní přípravu si zpestřili svěřenci trenérů Tilla a Halapeje zejména nabíráním fyzické kondice. „Příprava byla převážně výběhová. Osvědčila se nám, ale i část a la Jarda Jágr na místním zimáčku, kde jsme k pobavení přihlížejících naháněli místo míčů puky. Jako zpestření jsme odehráli některé přípravné zápasy, ve kterých spíš než o výsledek šlo o herní souhru a připravenost," narážel na přípravné utkání s Bečovem či Pilou Rejcha.


Během fotbalové přestávky prošel tým jen kosmetickými úpravami. „Do týmu se po zranění znovu zapracoval nestárnoucí Kája Jílek a dále čekáme na doléčení opory zadních řad Romana Rejchy a také navrátilce Míry Eliáše. Jinak jsme udrželi zdravé jádro týmu a kluky, kteří upřednostňují fotbal před jinými radovánkami," poukazoval vytáhlý forvard.


Na jarní premiéru čekají hráči z Nejdku již čtrnáct dní. Do třetice by se již konečně měli dočkat. „Odložení prvního kola se nabízelo, i když jsme měli v záloze umělku v Rotavě, ale počasí bylo proti. Poté nás los poslal do Hamrů, kde by spíš válel jamajský bob, a ještě pár týdnů tomu nebude jinak. První zápas nás tedy snad nemine ve třetím jarním kole, ve kterém vyzveme Božičany na umělé trávě v Rotavě. Máme jim co vracet, navíc je to náš soused v tabulce,tak snad se tentokrát přikloní štěstí k nám a body zůstanou ´doma´," přeje si za celý tým Rejcha.


A jaké má nejdecké béčko ve druhé části okresního přeboru cíle? „Náš cíl je jasný a doufejme, že reálný, proplouvat tabulkou pokud možno už jen směrem vzhůru a nekomplikovat si hlavu boji na dně tabulky," uzavřel Rejcha.