Na takovou parádní sezonu, jako mají za sebou fotbalisté březovské Jiskry, budou pod březovskou přehradou ještě hodně dlouho vzpomínat. Březová totiž vyhrála okresní přebor, a k tomu jako bonus přidala druhé místo v krajském poháru mužů.

„Pro nás to byla velmi dobrá sezona. Vyhráli jsme přebor, a v krajském poháru nestačili až ve finále na Nejdek, i přesto jsme však spokojeni,“ pochvaloval si březovský trenér František Mandula. Březová si tak zajistila z prvního místa postup do krajské I. B třídy, který tak byl odměnou zejména pro hráče za dobře odvedenou práci.

„Po schůzce s hráči jsme se domluvili, že nakonec do krajské I. B třídy postoupíme,“ říkal před časem Mandula. Jenže z postupu se nakonec radoval dodatečně FK Ostrov B. Důvod? „Po právě skončené sezoně skončili definitivně Pavel Svoboda, Jiří Kučera a Kamil Látka. My tak rozjeli naplno jednání o hostování vytipovaných hráčů, ale nepochodili jsme, proto jsme nakonec do I. B třídy nepostoupili. Hodně nás to mrzí,“ poukazoval Mandula.

Březová tak dojela na finanční bariéru. Tu vytvořily při jednáních o příchodu hráčů pod březovskou přehradu právě týmy, se kterými Březová vedla jednání.
„Je to škoda, zejména pak pro hráče. Místo toho aby někde hráli, tak buď skončí nebo budou sedět na lavičce nahradníků. Nebudeme platit přemrštěné peníze za hostování. Místo toho, aby kluby nějak spolupracovaly a byly rády, že hráči budou někde hrát, tak je tomu naopak. Je to takové zabíjení fotbalu,“ smutnil Mandula.

Březová se tak i v příštím roce představí v okresním přeboru. „Kvůli odchodu některých hráčů bychom chtěli najít adekvátní náhrady, bude to ale v dnešní době nesmírně těžké. Rádi bychom pak navázali na dobré výkony z předešlé sezony a pohybovali se tak v horní polovině tabulky, ale uvidíme, jak to nakonec vše dopadne,“ podotkl březovský kouč.

Březováci si zpestří letní přestávku o tomto víkendu fotbalovým turnajem ve Stanovicích, kde se představí po boku Ostrova B, Kolové a pořádajících Stanovic.