Juniorku Sokolova zachránili Dvořák s Vašatou

Chodov – Duel podzimu. Na sokolovské divizní derby zamířila na stadion Spartaku Chodov pomalu třístovka diváků, kteří určitě nelitovali. V rámci 14. kola fotbalové divizní soutěže se tu v duelu skupiny B střetl Chodov s juniorkou Sokolova. Oba týmy si nakonec připsaly po bodu za remízu 1:1.

9.11.2009

V dalším kole fotbalové divize bylo ve skupině B na programu sokolovské derby, ve kterém Spartak Chodov (v červeném) remizoval s FK Baník Sokolov B (v zeleném) 1:1.Foto: SENÍK/Daniel Seifert

K vidění byly nejen dvě branky, množství neproměněných šancí, ale také jedna červená karta. Samotné utkání načali lépe hráči ze Sokolova. Svým pohybem a kombinací dělali hráči Baníku domácím velké problémy. Po deseti minutách se již hra vyrovnala. A na řadu také přišly brankové příležitosti. Ve 23. minutě poslal chodovský kapitán Správka centr na zadní tyč hlavou těsně mimo sokolovskou svatyni.

O dvě minutky později pak Správka z hranice šestnáctky po zpětné přihrávce Zuckera umístil svou střelu do pravé tyče sokolovské branky. Hned nato pak Nezval z dorážky poslal balon mimo tři tyče. Co se nepovedlo domácím, podařilo se hostům. Ve 29. minutě se prosmýkl kolem obránců Maška a Širochmana baníkovec Nerad, nezištnou přihrávkou našel v penaltovém prostoru Čertíka a jeho zpětnou přihrávkou na hranici šestnáctky poslal s ledovým klidem do chodovské branky naběhnutý Bereczký.

Hosté se po úvodní brance snažili co nejdříve vstřelit ještě druhouu, ale vítr z plachet jim vzal Lukáš Komberec, který za filmování uviděl druhou žlutou a následně červenou kartu, a tak musel předčasně pod sprchy.

Od té doby pak převzali taktovku zápasu Chodovští. V prvním poločase však jejich snaha vyšla naprázdno. To až po změně stran se radovali hráči Spartaku ze zaslouženého vyrovnání. V 50. minutě si vyskočil na rohový kop Maška nejvýše Nezval a hlavou srovnal ukazatel skóre. V 60. minutě pak poslal těsně vedle sokolovské branky svůj střelecký pokus domácí Vondráček. V 66. minutě se dostal k odraženému balonu chodovský Mašek, ale jeho střelu zastavil na brankové čáře pohotovým skluzem hostující Vašata. Poté však zazlobili z brejků i hosté, když se dvakrát mohl zapsat do střelecké listiny Nerad. Neuspěl. Naopak akcie juniorky držel svými excelentními zákroky hodně vysoko gólman Dvořák. Nepřišel si na něj nejen hlavičkující Zucker, ale v nastaveném čase ani chodovský Svůra.

Chodov – Sokolov B 1:1

Branky: 50. Nezval – 29. Bereczký. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Vaňkal. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (38. Komberec po 2 ŽK). Diváci: 250.

Spartak Chodov: Pelech – Mašek, Správka, Širochman, Vondráček – Nezval, Štěpán (73. Kinkal), Svůra, Dušek – Chlup (62. Kočí), Zucker. Trenér: Jiří Schveiner.

FK Baník Sokolov B: Dvořák – Nápravník, Hucl, Duben, Vašata – Komberec, Bereczký, Pleva (62. Bastl), Kratochvíl (68. Ferko) – Čertík, Nerad (88. Áč). Trenér: Jiří Dreiseitl.

Ostatní výsledky 14. kola: FK Teplice B – SK Kladno B 1:0 (0:0), Vilémov – Baník Most B 2:0 (2:0), SK Český Brod – FK Union Čelákovice 3:2 (2:1), FC Přední Kopanina – Řezuz Děčín 3:1 (1:1), Litvínov – SK Rakovník 5:4 (4:1), Admira Praha – FC Chomutov 1:2 (1:2), Sokol Brozany – Viktorie Jirny 0:1 (0:1).

 1. Jirny 14 12 0 2 46:12 36

 2. Č. Brod 14 10 1 3 22:18 31

 3. Chomutov 14 9 2 3 26:16 29

 4. Teplice B 14 9 1 4 30:13 28

 5. Brozany 14 7 3 4 23:15 24

 6. Litvínov 14 7 1 6 29:29 22

 7. Děčín 14 6 2 6 19:26 20

 8. Admira 14 6 1 7 26:22 19