„Derby to bylo opravdu se vším všudy,“ přiznával spokojený kapitán Viktorky Michal Drahorád. A nebylo divu. Jeho tým šel do vedení již v 9. minutě. „Dobře jsme vstoupili do utkání a brzy se ujali vedení gólem Péti Holuba,“ chválil si Drahorád. Jenže poté přišly na program dvě branky Slavie, a vše bylo zcela jinak.

„Po vstřelené brance jsme přestali hrát, Slavii se tak podařilo během čtyř minut vstřelit dvě branky a otočit tak vývoj ve svůj prospěch,“ narážel Drahorád na branky karlovarských hráčů Mariána Geňa a Josefa Hudce.

Dvě inkasované branky opět viktoriány probudily, navíc se jim podařilo otočit dvěma góly ukazatel skóre na svou stranu. „Bylo to jako na houpačce, když jsme po inkasovaných brankách opět začali hrát. Hodně nám pomohla úspěšná standardka Matěje Kravara, po ní jsme si vytvořili tlak, z čehož pramenila i krásná třetí branka, o kterou se zasloužil opět Péťa Holub,“ lebedil si kapitán Viktorie.

Po změně stran už branka nepadla, a tak si Mariánské Lázně na své konto připsaly úspěšný reparát.

„Druhou polovinu utkání jsme odehráli takticky velmi dobře. Vary poté šly do desíti, i přesto si dokázaly vytvořit herní převahu, ale do vyložené šance jsme je již nepustili. Podle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě, Vary sice byly fotbalovější, ale my jsme chtěli víc, měli jsme větší vůli po vítězství a to rozhodlo,“ dodal Drahorád.