Domácí borci vstupovali do utkání s tím, že v posledních dvou zápasech nebodovali, a maximálně se snažili tuto reputaci napravit. A dařilo se.

Ve 24. minutě si ve vápně dělal prostor Marián Geňo a byl sražen na zem. Sudí Mudra neváhal a ukázal na značku pokutového kopu, který následně střelou do protipohybu brankáře Geňo proměnil. Navíc když o sedm minutek později zvýšil Honza Staněk pohotovou dorážkou na 2:0, tak to vypadalo, že si domácí borci s jabloneckou rezervou poradí.

Jenomže opak byl pravdou. Hosté po přestávce zabrali a domácí pořádně zmáčkli. V 53. minutě si za obránce naběhl Hloušek a křížnou střelou nedal Četverikovi šanci zasáhnout.

Nastalo pořádné drama. Četverik a obránci domácích byli pod tlakem a trenér Dejmal se hodně rozčiloval. Až přišla osudná 66. minuta. Do brejku se dostal Jan Staněk. Postupoval sám na Fendricha. Hostující gólman vyběhl a ještě před pokutovým územím karlovarského útočníka sestřelil. Následovala červená karta. Do hry se tak dostal i druhý gólman Hýbl, ale než si stačil sáhnout na míč, tak kapituloval. Z přímého kopu nařízeného po faulu na Staňka se prosadil Tomáš Oslovič. Tímto momentem přestali hosté zlobit a domácí se definitivně uklidnili.

V 75. minutě si domácí fandové zakřičeli gól počtvrté, když se opět prosadil Jan Staněk. Centrem ho vybídl ke skórování Habai. Aaby toho nebylo málo, tak za další tři minuty došlo k dalšímu penaltovému zákroku. Náhradník Hýbl podcenil šanci domácích a nevyběhl z branky. Hostující stoper Patka se tak dostal do souboje s Geněm a musel faulovat. Následovala další penalta a ani tentokrát se Marián Geňo nemýlil. 1. FC tak vyhrálo jasně 5:1.

K. Vary – Jablonec B 5:1

Poločas: 2:0. Branky: 24. Geňo (pk), 31. Staněk, 68. Oslovič, 75. Staněk, 78. Geňo (pk) - 53. Hloušek. ŽK: 6:2 (36. Geňo, 41. Duben, 43. Tichota, 56. Hudec, 79. Vůjtěch, 82. Oslovič - 77. Patka, 83. Steiner). ČK: 0:1 (66. Fendrich). Diváci: 120. Rozhodčí: Mudra - Košan, Paták, DS Novotný.
K.Vary: Četverik - Tichota, Oslovič, Hrubý, Habai (83. Zápotocký), Šmrha, Vondráček, Duben, Hudec (67. Vůjtěch), Geňo, Staněk (87. Tolar). Trenér: Dejmal.
Jablonec B: Fendrich - Patka, Beneš, Daníček, Just (83. Havlín), Hovorka (67. Hýbl), Rudolf, Hloušek, Norek, Steiner, Vukovič (87. Šilhán). Trenér: Hloušek.