Tým kouče Drahokoupila ovládl první poločas, ale nedal gól a ve druhém se karty zcela otočily. Najednou byli jasně lepší Západočeši, dokonce i vedli, ale pak si dali vlastní gól a ve zbytku utkání už se obě strany přes množství šancí neprosadily. Z objektivního pohledu se hrál hodně atraktivní zápas se spoustou šancí na obou stranách a bez jediného polehávání či ošetřování.

V první části se za hlavu chytal hlavně ukrajinský útočník Kladna Nessipbajev, který Čurdův centr nebyl schopen dopravit do branky ani z půlmetrové vzdálenosti.
Když neuspěli ve velmi zajímavých možnostech ani Nessipbajevovi spoluhráči a na začátku druhé části pohrdl tutovkou Tóth, najednou začalo být plné hřiště hostů, kteří poslali do hry čerstvou posilu z Brna Šamánka a ten neskutečně kladenské obraně začal motat hlavu.

Západočechy sice naštval sudí Šedivý, že neposoudil střet Rady právě s Šamánkem jako penaltový, ale přesto šli po chviličce do vedení. Po rohu Tichoty se trefil hlavou vysoký Ivasko (53.), ale brzy odpověděl Švambera, jehož obrana nechala za zády a jeho pokus mířící mimo si vrazil do vlastní brány Hucl (59.). „Naštěstí, protože jsem ani nestřílel, ale přihrával," přiznal nejlepší hráč domácích.

Přesto mohly vyhrát spíš Vary, které si ve zbytku duelu vytvořily čtyři superšance, ale sóla na brankáře Hůlu hráči pokazili, nebo Kladno v nejhorší chvilce zachránil fantasticky bek Samek.
Závěr patřil už domácím, ale v nastaveném čase letěla hlavička Novotného po kouzelném centru Tótha kousek vedle a poslední standardku si hosté málem opět vrazili do své branky.

„Bezpochyby jsme mohli vyhrát i prohrát. První půli jsme odehráli výborně, měli dvě opravdu jasné šance, soupeře k ničemu nepustili. Ale ve druhé části to bylo všechno naopak," uznal kouč Kladna Daniel Drahokoupil a našel i důvod, proč najednou Varští udávali tempo. „Poslali na hřiště Šamánka z Brna. Udělali ho ve čtvrtek, trenér ho neviděl v akci, takže šel až o půli, nicméně nás neskutečně školil," kroutil hlavou Drahokoupil.

Dodal, že tým ztratil pohodu kompletně. V první půli excelující stoper Vavřina začal vyrábět chyby jako na běžícím pásu, zlé chvilky prožila i navrátivší se hvězda Procházka, ze hry vypadli středoví záložníci Čurda s Radou. „Všude jsme byli pozdě, nedostupovali hráče. Na defenzivě musíme ještě tvrdě zapracovat, a pokud naše úkoly nebudou hráči plnit, nebudou hrát. Nicméně šetřit nemohu ani útočníky, protože šancí měli hodně a je stejná chyba, když z nich nedají gól," lamentoval kouč SK.