V úvodním kole České fotbalové ligy se svěřenci trenéra Jiřího Schveinera představili na půdě Kladna kde uhráli nerozhodný výsledek 1:1. Teď však čeká hráče 1.FC Karlovy Vary nejen domácí premiéra, ale také soupeř jiného kalibru.

Do lázeňského města totiž zamíří nováček soutěže FK Kolín. Ten v prvním kole soutěže doma překvapivě snadno pokořil jednoho z aspirantů na postup do druhé ligy Chomutov v poměru 3:0, a tím se tak usadil na čele tabulky. V dresu Kolína se mohou fanoušci kopané těšit na účast ostříleného exklokana Lukáše Hartiga.

„Na Kladně jsme udělali plusový bod z venku, který chceme potvrdit v domácím prostředí vítězstvím. Jestli budou v sestavě oproti prvnímu duelu nějaké změny, to se rozhodnu až před utkáním," vysvětloval trenér 1.FC Jiří Schveiner.

I on však ví, že tentokrát bude mít jeho tým úlohu o něco těžkou. „Kolín doma na úvod pokořil jednoho aspiranta na postup Chomutov přesvědčivým výsledkem. I k nám určitě zamíří nováček plný euforie, kterého navíc posílil Hartig, který dříve hrával ve Spartě či Bohemce, takže se dá očekávat těžké utkání, které však chceme přetavit v naše vítězství," přeje si úspěch v domácí premiéře Schveiner.

Utkání začne v neděli 19. srpna tradičně od 10.30 hodin na dvorském stadionu. Utkání bude řídit trio rozhodčích ve složení Pastyřík, Bacík, Kožár a bdít nad jejich výkony bude delegát svazu Slavomír Kozel.

„Chtěli bychom tímto pozvat fanoušky na kvalitní podívanou, a aby dorazili do ochozů dvorského stadionu v hojném počtu než tomu bývalo," láká fandy fotbalu do Dvorů trenér 1.FC.