Týmy se tak během povinné výluky mohly řádně připravit na druhou část soutěže. Ta odstartuje o tomto víkendu, respektive v sobotu 22. března. A fotbalový fanoušek se opět má na co těšit. Bojovat se bude tradičně jak o okresní trůn, tak i udržení v soutěži. O postup do krajské I. B třídy si to nejspíše rozdají rezervní týmy, a to Staré Role a Nejdku.

Ty totiž mají oproti ostatním týmům jednu výhodu. Jakou? V případě marodky či posílení týmu mohou sáhnout do svých krajských týmů, které hrají krajský přebor, a to může být v některých okamžicích jarní části rozhodující moment. Na záda však bude těmto týmům zdatně dýchat Stružná či Pila. Během zimní přestávky značně posílily i Božičany, které tak mohou být příjemným zpestřením jarní části okresního přeboru.

Překvapit však mohou i další týmy. Hodně se bude očekávat od Kolové, Bečova či Březové. Hodně práce pak mají před sebou horalé z Nových Hamrů. Těm totiž patří poslední příčka v tabulce, ale pozor, na dostřel mají pět týmů, které na jaře taktéž čeká náročná záchranářská šichta. V sestupovém pásmu jsou namočeny Dalovice, Kyselka, Chyše B, Toužim B a Abertamy. I v tomto případě béček bude platit, že mohou využít během jara služby hráčů ze svých A-týmů.

Boje o udržení v soutěži tak opravdu slibují napínavou podívanou. První krok k záchraně mohou udělat Dalovice i Abertamy v prvním jarním kole, ve kterém se na dalovickém pažitu postaví proti sobě. Ve stejném duchu se ponese i souboj Kyselky a Toužimi B, který se odehraje na stadionu pod radošovským mostem. O cenné body se popere Bečov s Kolovou či Stružná s Březovou.

Zajímavou příchuť bude mít duel starorolské rezervy a pilského Baníku. Do Chyše zamíří Božičany, které nečeká v tamním podzámčí nic jednoduchého.
To nejlepší na závěr. První jarní kolo začne pěkně zostra pro nejdecké béčko.

Důvod? Zcela jasně na pořadu bude ostře sledované derby horalů, ve kterém Nejdečáci vyzvou na svém hřišti výběr nedalekých Nových Hamrů.
Pikantní souboj, ve kterém se střetne na stadionu na Limnické tým bojující o postup do vyšší soutěže a tým usilující o udržení v soutěži, nabídne divákům kvalitní podívanou.

Okresní přebor, 14. kolo: Dalovice – Abertamy (sobota, 10.30), Stružná – Březová (sobota, 15.00, Žalmanov), Chyše B – Božičany (sobota, 15.00), Kyselka – Toužim B (sobota, 15.00), Bečov – Kolová (neděle, 15.00), Stará Role B – Pila (neděle, 15.00), Nejdek – Nové Hamry (neděle, 17.00).