To se teď má změnit. „Chceme konečně vstřelit gól a urvat nějaké body,“ říká rozhodně trenér Jiří Dreiseitl. Přitom Karlovaráci neodehráli úplně špatná utkání. S Roudnicí prohráli 1:0, na Kladně potom 3:0, i když byli podle nezaujatých pozorovatelů lepším týmem na hřišti. „Špatně tam bylo asi především to, že jsme nedokázali ani z vyložených šancí skórovat,“ zamýšlí se trenér 1. FC.

Nějakou změnu stylu v nedělním domácím utkání proti Chrudimi ale nechystá. „Budeme hrát pořád stejně. Byla by chyba měnit to, co nám na podzim přineslo úspěch,“ míní Dreiseitl.

Naopak 1. FC bude sázet na stejnou taktiku. „Musíme být trpěliví a počkat, až nám tam prostě něco spadne, a pak se to určitě zase rozjede. Dosavadní vstřelené branky máme rozložené mezi všechny hráče. Klasického útočníka máme jen Jardu Nerada. Je to střelec zřejmě od narození a určitě se také rozehraje a nějakou branku zase vstřelí,“ přeje si kouč.

Proti vedoucímu týmu České fotbalové ligy to sice nebude právě snadný úkol, ale je nutno připomenout, že Karlovy Vary na podzim na hřišti Chrudimi remizovaly 2:2 a byly na dlouho jediným celkem, který dokázal lídra soutěže obrat alespoň o bod.

Bodovat chtějí „buldoci“ i v neděli, důležité ale bude, jak domácím vyjde úvod duelu. „Budeme hrát aktivně a snažit se vstřelit první branku. Od toho se to všechno odvíjí. Mužstvo se potom uklidní a hraje se nám lépe,“ říká na závěr trenér Jiří Dreiseitl.

Utkání začíná na hřišti v Karlových Varech Dvorech v neděli v tradičních 10.30 hodin.