Velkou obměnou prošel během letní přestávky tým Ajaxu Kolová. Tou zásadní změnou pak byl příchod nového kouče Milana Pokrupy. Pod jeho taktovkou tak hráči polykali tréninkové dávky neoblíbené letní přípravy.
„Na začátku přípravy jsme trénovali čtrnáct dní dvakrát v týdnu, kde jsme nabírali zejména fyzičku, jsme už to bylo kvůli pracovnímu zaneprázdnění hráčů jednou v týdnu, kdy jsme se soustředili na herní stránku mužstva,“ vysvětloval na úvod hrající kouč Milan Pokrupa. Ten přivítal ve svém výběru i pět nových tváří.

„Tak určitě jsme s posilami spokojeni, zejména pak se nám podařilo najít adekvátní náhradu na gólmanský post, takže panuje velká spokojenost,“ poukazoval Pokrupa. I vstup do pdozimní části měli Kolováci famózní. Na své půdě vyprášili Hájek v poměru 6:0.
„V prvním poločase jsme vstřelili čtyři branky a bylo po utkání, i když Hájek bojoval do poslední minuty,“ vysekl poklonu soupeři trenér Kolové. Ve druhém pak jeho výběr doma remizoval s favorizovaným Ostrovem B 1:1.

„Soupeř byl lepší v první půli, my zase ve druhé, takže si myslím, že dělba bodů byla určitě spravedlivá,“ míní kouč.
Pak ale přišlo na program fotbalové vystřízlivění v podobě porážky ve Vojkovicích 0:3.
„Bylo to vyrovnané utkání. Zlomový moment přišel v závěru první půle, kdy domácí šťastnou střelou z pětatřiceti metrů šli do vedení, a rázem bylo po nás,“ smutnil Pokrupa.

V následujícím kole se však Kolová navrátila na vítěznou vlnu, když doma pokořila Kyselku 2:0. „Opět to bylo vyrovnané utkání, které se určitě muselo líbit. V náš prospěch pak rozhodly dvě šťastné střely z dálky,“ oddychl si kouč Ajaxu.

Poté si Kolová vystříhla jednu dramatickou uzávěrku, kterou odehrála na půdě v Merklíně, kde vyrovnala na konečných 1:1 až v závěrečných minutách.
„V Merklíně to nebylo o fotbale, ale spíše pouze o boji, nakonec jsme opět šťastnou trefou, tentokrát v závěru duelu, vydolovali alespoň bod,“ konstatoval Pokrupa.
Pak ale opět přišel strmý pád, porážka od karlovarského Bacardi 0:3. „Rozhodla neproměněná penalta ze dvacáté minuty. Poté jsme třikrát šli sami na brankáře Bacardi a neuspěli. Naopak Bacardi ve druhém poločase hodně chtělo vyhrát, a to se mu zaslouženě povedlo,“ přiznal Pokrupa.
A pro jedenáctku Kolové bylo ještě hůře, když v šestém kole neuspěla na půdě poslední toužimské rezervy, kde padla 0:1.

„Měli jsme jasně brát tři body, ale v devíti hráčích nemůžete prostě myslet na úspěch. V prvním poločase jsme mohli klidně vyhrát 3:0, ale opět jsme dojeli na mizernou koncovku,“ poukazoval trenér, kde Kolovou v současné době tlačí fotbalová bota.
V sedmém pokračování přeboru pak pod jeho taktovkou Kolováci zničili nejdeckou rezervu 7:1.

„Během úvodních patnácti minut jsme vstřelili soupeři čtyři branky, a to asi rozhodlo. I když Nejdek po celé utkání sympaticky útočil a snažil se hrát fotbal, na lepší výsledek mu to nestačilo,“ říká Pokrupa. V následujícím kole Kolová zamíří na půdu Bochova.
„Bude to hodně těžké utkání. Bochovu se daří střelecky, to budeme muset eliminovat, pak můžeme pomýšlet na úspěch. I přesto si jedeme do Bochova pro tři body