Ne všechno se však podařilo. Letní příprava sice byla z pohledu kolovského managmentu úspěšná, ale hned nato přišlo kruté vystřízlivění.

„Trénovali jsme sice jedenkrát týdně, ale o to intenzivněji. Navíc jsme odehráli přípravné turnaje i utkání. I docházka byla vcelku dobrá, takže přípravu jsme hodnotili jako úspěšnou," vysvětloval na úvod první z trenérského dua kolovského Ajaxu Martin Míček.

Ten společně s hrajícím koučem Petrem Pokrupou měli před startem k dispozici úctyhodný počet hráčů, a to dvacet. „Některé hráče jsme proto pustili na hostování. Naopak do týmu se zapojil novic Rudolf Kaksch, ze Sokolova přišel Pavel Štrébl. Dále znovu začali chodit Patrik Frank a Antonín Flekacs, takže kádr byl vcelku stabilizován," míní Míček.

I vstup do podzimní části měli Kolováci docela úspěšný, když v domácím prostředí remizovali 1:1 s Vojkovicemi. „Odehráli jsme docela pohledné utkání, i když soupeř z Vojkovic pořádně kousal. Podle mého názoru zasloužená dělba bodů," poukazoval Míček.

Jenže pak přišla na pořad první prohra. Tu si odvezla Kolová z půdy Nových Hamrů, kde padla 2:4. „Litujeme této ztráty. V Hamrech jsme prostě neměli prohrát. Dali jsme si prakticky tři polovlastní góly a spoustu svých šancí neproměnili, zlobit se tak můžeme pouze sami na sebe," upozorňoval trenér Ajaxu.

Poté se v rámci třetího kola dočkali hráči z Kolové premiérové výhry 4:0 nad týmem Božičan. „Tento duel se nám vyvedl po všech stránkách. Kdyby utkání skončilo 8:0, určitě by se nikdo nedivil. Konečně jsme nastoupili kompletní, a to se odrazilo i na výkonu, takto bych si to představoval," pochvaloval si Míček.

Další bod urval Ajax pod radošovským mostem, kde remizoval 1:1 s mužstvem Kyselky. „V tomto utkání to bylo nebe a dudy. V prvním poločase jsme mohli dostat pořádnou rychtu, naopak ve druhém jsme byli lepším týmem my, když jsme pak zaslouženě vyrovnali," říkal Míček.

Ve čtvrtém pokračování si připsala Kolová bod za nerozhodný výsledek 2:2 v derby s Pilou v domácím prostředí. „Nesmyslně jsme ztratili během utkání vedení 2:0. Po změně stran se totiž z obou stran začalo na hřišti více diskutovat nežli hrát fotbal, a my tak nedokázali dovést dobře rozehraný duel do vítězného konce," podotkl Míček.

Do třetice nerozhodný výsledek uhrál výběr Kolové v Toužimi, kde remizoval 2:2 s tamním béčkem. „Toto utkání máme ještě v sobě, pořád to v sobě dusíme. Nikdy se nevymlouváme na rozhodčí, ale to, co předvedl v Toužimi pan rozhodčí Fraško, nemá obdoby. Tolik arogance a hulvátství, co v utkání předvedl vůči našemu mužstvu, ke kterému přidal jednostranné řízení utkánínení, není jen tak k vidění. Spíše je to směšné, že i v okresním přeboru to takto funguje. Tuto zkušenost nám potvrdily i jiné týmy, které se v Toužimi představily, a zrovna tato utkání pískal právě rozhodčí Fraško. Je to hodně smutné, a my budeme rádi, když tohoto rozhodčího už neuvidíme, proto ho budeme v příští sezoně vetovat," zlobil se kolovský trenér.

Další rána přišla pro tým Kolové v následujícím kole, ve kterém prohrála 1:5 na půdě Staré Role s tamním béčkem. „S favorizovaou Starou Rolí jsme nehráli zanďoura a mohli vést klidně 3:0. Jenže proti tak zkušenému týmu prostě nejde hrát otevřený fotbal, o čemž jsme se i my přesvědčili. Navíc našim útočníkům ukázal střeleckou produktivitu Pepa Mestl, který nám nasypal hned tři branky," chválil soupeře Míček.

Ajax Kolová

Brankáři: Přemysl Štrébl, Patrik Frank. Obránci: Jiří Sedláček, Daniel Mandzuk, Miroslav Veselý, Jaroslav Rosa, Petr Pokrupa, Antonín Flekacs, Petr Kubík. Záložníci: Jakub Gábner, Václav Petrák, Lubomír Nekoranec, Roman Nedbal, Štefan Krška. Útočníci: Jan Blahník, Pavel Štrébl, Petr Budina, Martin Eisenreich, Rudolf Kaksch, Roman Buchtele, Jan Hlavín.
Trenéři: Petr Pokrupa, Martin Míček, asistenti: Petr Buchtele starší, Pavel Gábner, vedoucí: Ferdinand Wild, kustod: Václav Maršík.