„Vstup do podzimní části jsem měli přímo hororový, kdy jsme schytávali jednu prohru za druhou. Pak jsme ale zabrali a nakonec se v tabulce vyšplhali na sedmou příčku, která byla velmi dobrým odrazovým můstkem pro jarní boje," míní kolovský kapitán Petr Pokrupa.

Právě přes zimní přestávku hráči Kolové pořádně zabrali. K tomu můžeme připočíst příchod několika kvalitních hráčů. „Trénovalo se dvakrát v týdnu, plus o víkendu přípravné zápasy. I docházka byla k možnostem vcelku dobrá. Co se týče posil, tak jsme v týmu přivítali několik nových tváří, které se však ještě v našem dresu rozkoukávají, ale věřím, že pro náš tým budou přínosem," narážel kapitán na příchody ostřílených borců ve složení Tomáš Zuzkovič, Vít Koudelka, Štěpán Trojek či Tibor Sípos.

Hned v úvodním kole jarní části však čekal Kolováky náročný duel v Božičanech, který nakonec prohráli těsně 0:1. „Sice jsem nehrál kvůli zranění, ale na utkání jsem se byl podívat. Prvních deset minut jsme pořádně domácí výběr zlobili, škoda jen, že jsme nedokázali proměnit naše šance, a pak jsme inkasovali smolný gól. Po změně stran jsme chtěli vyrovnat, ale bohužel se nám to nepovedlo," bilancoval neúspěšný vstup do druhé části přeboru Pokrupa.

Co se nepovedlo hráčům Ajaxu v Božičanech, podařilo se jim v domácí premiéře, ve které smázli jedním vrzem výběr Verušiček, když slavili vysokou výhru 7:0. „Duel s Verušičkami, se nám povedl po všech stránkách, což se odrazilo i na vysokém skóre, pro nás důležité body," pochvaloval si Pokrupa. Následující třetí jarní kolo, které měla Kolová odehrát v Děpoltovicích, bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo. Po týdenním volnu tak Kolováci nastoupili v domácím prostředí proti ambiciózním Dalovicím, se kterými nakonec prohráli 0:3.

„Dalovice předvedly jeden z nejlepších výkonů. My drželi s favoritem fotbalový krok pouze v prvním poločase, po změně stran už dominovaly na hřišti Dalovice, které nám daly tři branky, a k tomu ještě neproměnily pokutový kop," smutnil nad prohrou kolovský patriot. Další rána však přišla pro kolovský tým záhy, tedy v pátém pokračování jarní části. Na půdě Březové totiž Ajax dvakrát vedl, nakonec však odjel překvapivě s prázdnou, když prohrál 2:5.

„Je velká škoda, že jsme dvakrát vedli, a nedokázali duel dovést do vítězného konce. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale není tomu tak. Kdybychom proměnili naše stoprocentní šance, mohli jsem slavit výhru. Realita však byla zcela jiná, když Březová o svém vítězství rozhodla až v závěru zápasu, kdy jsme byli nuceni prostřídat obranné řady, a domácí nás za to tvrdě ztrestali třemi góly," zlobil se kapitán Ajaxu.

Kolová tak má před sebou domácí fotbalový reparát, ve kterém se střetne se starorolskou rezervou. Ta se v jarní části notně trápí, především když nemůže využít služby krajského A-týmu. „Chceme odčinit propadák z Březové, kde jsme jasně měli brát tři body. Holt budeme doma pořádně makat, a věřím, že vyhrajeme, kvalitu na to máme," věří v úspěch Pokrupa.

A jaké mají v Kolové cíle v jarní části? „Nasbírat co nejvíce bodů a vyhnout se tak sestupovému pásmu. Tabulka je totiž hodně vyrovnaná, takže bychom rádi neměli sestupové starosti," podotkl závěrem Pokrupa.