Sedlec udolal na svém stadionu jedinou přesnou trefou Kadaň a složený tým Chodova a Božičan nestačil na Královské Poříčí. Chebské derby mezi Františkovými a Mariánskými Lázněmi zvládli vítězně hosté, kteří slavili čtyřbrankovou výhru.

V chebském derby mezi Hvězdou Cheb a složeným týmem chebského FC a Lipové se radovala z těsné výhry Hvězda. Aš si pak před svými fanoušky poradila s výběrem Nového Sedla a lídr tabulky 1.FC Karlovy Vary urval povinné tři body na půdě Nejdku.

„Po výsledku z minulého zápasu jsme nastupovali do tohoto utkání s velkými očekáváními. Byl to náš první zápas na trávě v jarní části a to se podepsalo na nepřesných přihrávkách a na ztracených míčích.

Soupeř nastoupil do zápasu dobře připravený. Navíc dobře bránil a hodněkrát nás vystavil ofsajdové pasti, kvůli tomu jsme v prvním poločase dokázali vstřelit pouze jeden gól," rozebral první poločas karlovarský obránce Aleš Jiskra.

Poločasovou přestávku využili Karlovaráci k fotbalovému probuzení. „O poločase jsme si v kabině řekli, co zlepšit. Ve druhém poločase se nám díky lepším náběhům a únavě soupeře podařilo dát dva rychlé góly.

Pak jsme ale začali zbytečně tahat míče a kazili spoustu přihrávek. Navzdory tomu, že se nám pak už tolik nedařilo, jsme dokázali přidat ještě jeden gól. Ke konci zápasu jsme bohužel díky chybě v obraně dostali gól, ale zápas už jsme dokázali dohrát s výsledkem 1:4.

Nebyl to pro nás lehký zápas, ale přivezli jsme si z Nejdku tři body a to je hlavní. Teď už se budeme soustředit na další zápasy a na cestu k obhajobě krajského titulu," přidal k druhému poločasu Jiskra.

Výsledky, 20. kolo:
Sedlec – Kadaň 1:0 (0:0). Branka: 47. Campisano Doménico.

Toužim – Ostrov 8:2 (3:0). Branky: 11., 42. a 55. Adamický Tomáš, 26. a 90. Michalec Martin, 59. a 72. Osvald Marek, 84. Vodrlint Robert – 68. Horák Rudolf (PK), 77. Vančura Karel.

Hv.Cheb – FC Cheb/Lipová 3:2 (2:1). Branky: 19. a 75. Balák Tomáš, 22. Liguš Robert – 13. Halada Štěpán, 86. Kutlák Václav.

Aš – N.Sedlo 2:1 (2:1). Branky: 38. Bubla Jan, 42. Kubinec Dominik (PK) – 32. Korbel Vít.

Nejdek – 1.FC K.Vary 1:4 (0:1). Branky: 81. Vosmek Jakub – 13. a 49. Gabriel Petr, 50. Jiskra Aleš, 86. Bartoš Milan.

Fr. Lázně – Mar. Lázně 0:4 (0:1). Branky: 10. a 70. Helembai Filip, 20. Schmitt Martin, 85. Dubský Jiří.

Chodov/Božičany – Kr. Poříčí 2:3 (1:2). Branky: 19. Kovařík Tomáš (PK), 53. Parth Ondřej – 15. Kašík Jakub, 27. Krček Michael, 72. Bureš Pavel.