Předtím však v dohrávce pokořila Stará Role na svém pažitu před parádní návštěvou v rámci derby Ostrov. Pak už přišlo na pořad šestadvacáté kolo a bylo hodně zajímavé. Největší propadák si na svůj účet připsaly Citice, ty totiž totálně zkolabovaly na půdě poslední Aše, kde utrpěly jednobrankovou porážku, když se dvakrát zapsal do střelecké listiny ašský kanonýr Petr Maher. Aš se tak ihned dotáhla na týmy před ní, a pořád tak má  teoretickou šanci v krajském přeboru se zachránit. Naopak Citice se po porážce přiblížily sestupovému pásmu.

Z toho naopak na chvilku vyklouzla Lomnice, která překvapivě vybrakovala za tři body v rámci sokolovského derby Nové Sedlo, jež pokořila dvoubrankovým rozdílem. I ve druhém sokolovském derby se radoval z tříbodového zisku hostující tým, když na půdě Vintířova uspěl chodovský Spartak, za který se blýskl dvěma góly Martin Vachník. Svou roli favorita pak zvládlo na jedničku s hvězdičkou vedoucí duo krajské tabulky. První chebská Hvězda uštědřila fotbalovou facku    třetímu Ostrovu, kterému nasázela pět branek. Hlavní postavou chebského týmu byl autor čtyř gólů Michal Tuhela.

Naplno bodovaly i druhé v pořadí Mariánské Lázně, které si v domácím prostředí poradily čtyřbrankovým rozdílem s týmem Horního Slavkova.    Tři body bralo v domácím prostředí Královské Poříčí, to totiž nasázelo čtyři branky Staré Roli. Chyše doma nestačila v derby na Žlutice a Frantovky taktéž v derby na chebský FC.
KP mužů, dohrávka:
St. Role – Ostrov 3:2 (3:2). Branky: Plch Martin, Diviš Jakub, Došek Jakub – Novotný Milan 2.
KP mužů, 26. kolo:
Nové Sedlo – Lomnice 1:3 (0:2). Branky: Pelech Tomáš – Bureš Roman, Oršula Jan, Zindl Tomáš.
Vintířov – Chodov 1:3 (0:0). Branky: Zelenka Jakub – Vachník Martin 2, Vild Adam.
Kr. Poříčí – St. Role 4:2 (2:1). Branky: Král Tomáš, Provazník Tomáš, Moravec Pavel, Dudešek David – Plch Martin, Diviš Jakub.
Aš – Citice 2:1 (0:0). Branky: Maher Petr 2 – Peřina David.
Mar. Lázně – H. Slavkov 4:0 (1:0). Branky: Jakubík Marcel, Kabelák Tomáš, Drahorád Filip, Bílek Jan.
Ostrov – Hvězda Cheb 2:5 (0:2). Branky: Tichota Karel, Hladík Petr – Tuhela Michal 4, Hudeček Pavel.
Chyše – Žlutice 0:3 (0:2). Branky: Suda Pavel, Melnyk Lukáš, Hotěk Miloslav.
Fr. Lázně – FC Cheb 2:4 (2:1). Branky: Sláma Zdeněk, Hibler Lukáš - Eschler František 2, Vondrášek Jiří, Oršel Martin.