Funkcionáři ostrovského FK tak neponechali nic náhodě, a zajímavé utkání tak proběhlo pod dohledem policistů. Bez problémů. „Od začátku byl cítit klid, fanoušci měli před policisty respekt,“ míní ostrovský trenér Ivan Filip. Vše podstatné se však odehrálo na zelené ploše. „Vyšel nám perfektně vstup do utkání, kdy jsme šli již v první minutě po brance Nýbera do vedení,“ pochvaloval si gólový apetit nejlepšího střelce přeboru Filip. Jenže pozadu nezůstalo ani Nové Sedlo, které zdárně zlobilo ostrovský obranný val. „Soupeř nás hodně zlobil, především ze standardních situací, když využíval navíc dlouhé nákopy na vysoké hráče, tam věděl, že je jeho síla. V tomhle ohledu jsme měli i štěstí,“ přemítal Filip.

Ostrováci však opět předvedli galakoncert zahozených šancí, což je nešvar závěru soutěže v jejich podání. „Během přestávky jsme si řekli, že chceme co nejdříve navýšit vedení na dvě branky, to se nám povedlo, když se opět prosadil Nýber. To asi pak rozhodlo utkání. Škoda jen našich neproměněných šancí, měli bychom je řešit lépe fotbalověji,“ kroutil hlavou nad mizerným zakončováním svých svěřenců.

Ostrov tak dosáhl na důležité body, navíc doma popáté vyhrál a popáté udržel čisté konto. Sesadit z trůnu ho však chce druhá Lomnice, která sice v Chodově prohrávala po prvním poločase, ale po změně stran zničila chodovský výběr šestigólovým přídělem, a dál tak ztrácí na Ostrov tři body.

Fotbalisté Ostrova (v modrém) udrželi domácí neporazitelnost, když porazili Nové Sedlo (v červeném) v poměru 2:0, tím tak pět utkání v řadě za sebou před svými fanoušky neprohráli.Zdroj: Deník / Seifert Daniel

FK Ostrov – Baník Union Nové Sedlo 2:0
Branky: 2. a 48. Nýber Ondřej. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Chládek – D. Šmat, Tůmová, DFA Rajtmajer. ŽK: 3:2. Diváci: 276.
Ostrov: Süttö – Rašman, Klaus, Tolar, Tomáň (77. Liška) – Matoušek, Kobera, Horváth (67. Vrba), Dušek – Diviš, Nýber. Trenér: Ivan Filip.
Nové Sedlo: Pelech – Müller, Josef Vican, Roulich, M. Hejl – Karásek (6. Fatka), Kalina, Kovařík (80. Patera), Jan Vican – Kaňok, Rychna (84. Šebl). Trenér: Tomáš Hejl.

TJ Spartak Chodov – TJ Lomnice 1:6
Branky: 3. Podolník Daniel – 46. a 57. Joza Zbyněk (1 PK), 49. , 52. a 85. Mlika Jiří, 86. Čižnár Milan. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Tvrdík. ŽK: 3:3. Diváci: 200.
Chodov: Štěpanovský – Kruliš, Bílý (46. Vild), Kovařík (63. Koranda), Boči – Dušek, Macák, Parth, Rau – Podolník (51. Bečvář), Kočí (85. Vondráček). Trenér: Petr Jankovský.
Lomnice: Marka – Janovský, Šlais, J. Veselý, M. Veselý – Mlika, Dudešek, Čižnár (90. Oršula), Novák – Joza, P. Veselý. Trenér: Petr Zindl.

TJ Baník Královské Poříčí – TJ Sokol Žlutice 2:1
Branky: 21. a 26. Unger Daniel – 90. Křížek Jakub. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Šuma. ŽK: 2:1. Diváci: 60.
Královské Poříčí: Svoboda – Zaja, Kalous, Miksa, Rozsíval – Číž (72. Jelínek), Drobný (46. Majer), Tuschinovschi, Nguyen – Škopek, Unger (86. Havlena). Trenér: Miroslav Buják.
Žlutice: Hladký – Pěnkava, Slivčák, V. Suda, Ažaltovič – P. Suda, Machala (37. Píša), Vojík (70. Krejza), kopelent – Křížek, Eberl. Trenér: Radim Suchánek.

TJ DDM Stará Role – FC Františkovy Lázně 1:5
Branky: 36. Voborský Roman – 44. Heller Matěj, 46. a 71. Šiman Václav, 55. Eisenreich Jindřich, 68. Hucl Jiří. Poločas: 1:1. Rozhodčí: D. Šmat. ŽK: 4:1. Diváci: 70.
Stará Role: Povinský – Durdis (46. Adam), Lorenc (68. Roubíček), Belický, Hušek – Vít, Pfreimer, Stýblo, Sikora (85. Novotný) – Jílek, Voborský. Trenér: Lukáš Kislinger.
Františkovy Lázně: Benda – Falář, Dušák, Lukáč, Haško (60. Jačka) – Šiman, Lávička (78.Maxa), Hibler, Hucl – Heller, Eisenreich (82. Brňák). Trenér: Petr Uzel.

TJ Loko Karlovy Vary – TJ Sokol Citice 4:4 – PK 3:4
Branky: 8. , 33. a 35. Němec Filip (1 PK), 87. Kolář Jakub – 26. a 43. Procházka Jiří, 60. Dlouhý Jan, 69. Pavíza Ondřej. Poločas: 3:2. Rozhodčí: Štěřík. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (57. Dominik Psota. Diváci: 45.
Loko KV: Karfiol – Kolář, Kocmánek, Hájek, Gojkovič – Malcát, Kodalík, Řáda, Šiška – Němec, Harvánek. Trenér: Josef Šrámek.
Citice: Koptík – Šimek, Dlouhý, Bufka (36. Peřina), Fiala – Bílek, Prchal, Pavíza, Kessl – Psota, Procházka (77. Zronek). Trenér: Lubomír Krupička.

FC Cheb – FK Nejdek 6:0
Branky: 42. a 65. Pěček Dominik, 47. Sedlák Petr, 55. a 77. Dvořák Jan, 58. Vondrášek Jiří. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Melničuk. Bez karet. Diváci: 100.
FC Cheb: Klier – Račák, Benkovský, M. Halada, Dvořák – Št. Halada (54. Kutlák), Sedlák, Vondrášek (65. Dutchuk), Kraclík (74. T. Altman) – V. Altman (82. Tůma), Pěček. Trenér: Jiří Musil.
Nejdek: Irlbek – Rutrle, Draxal, Mandous (42. Falatek), Ševčík (11. Jan Jílek) – Fassel, Pilař, Schlosser, Borůvka – Chlup, Jakub Jílek. Trenér: Vilém Krejčí.

SK Toužim – FK Hvězda Cheb 1:3
Branky: 83. Čermák Karel (PK) – 58. a 74. Iterský Robert, 88. Kohout Milan. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Václav Štěrba. ŽK: 0:3. Diváci: 90.
SK Toužim: Kolbaba – Michalec, Čermák, Moravec, Hodina (75. Hotěk) – Klepal, Fišer, Drabík, Bláha – Havlovic, Vodrlint. Trenér: Marek Daněk.
Hvězda Cheb: Mácha – Vlk, Kohout, Speierl (75. Lhotský), Kompit – Žídek (51. Iterský), Netrval, Bauer, Veleman – Janda (63. Fidler), Klepáček (66. Hajmacher). Trenér: Petar Aleksič.