„Samozřejmě že jsme byli spokojeni. I když jsme se chtěli na konci sezony umístit do pátého místa, nakonec jsme obsadili druhé místo a vlastně až do souboje s Hvězdou Cheb to bylo těsné, jen o bod. Jsme rádi, že jsme vedoucí tým tabulky potrápili, a druhé místo byl výborný počin," pochvaluje si Michal Drahorád, trenér mariánskolázeňské Viktorie.

Mariánskolázeňští se jako každý rok potýkají s nedostatkem hráčů pro přípravu v letních měsících v období dovolených, tedy s problémem, který asi trápí každého trenéra v letním období. „Trénujeme v rámci možností, záleží na tom, kolik se nás sejde. Není to optimální, ale je to jako každý rok. Sehráli jsme přípravné utkání s Kadaní, které jsme vyhráli 5:2. Bylo to velmi kvalitní utkání, jinak využíváme i posilovny," poznamenal Drahorád.

Kádr Mariánských Lázní zůstal přes léto beze změn. „Pouze se jedná o odchodu Vlasty Semančíka, který projevil zájem hrát za Tři Sekery. Ani o příchodu některého z hráčů z jiných oddílů neuvažujeme. Myslím, že máme kvalitní kádr, a pokud zůstane pohromadě, neměli bychom pomýšlet na jiné umístění, než jakého jsme dosáhli v uplynulé sezoně. Podle mě je určitě reálné skončit maximálně do třetího místa," věří svým svěřencům Drahorád, který považuje v novém složení krajského přeboru za příjemné zpestření postup Nejdku.

Podle mého soudu bude úroveň krajského přeboru zhruba stejná jako minulý ročník. Nemyslím si, že by bylo nějaké mužstvo, které by bylo v tomto ročníku výrazně lepší než v tom minulém," domnívá se kouč. A pokud by Mariánskolázeňští přebor vyhráli, přemýšleli by o postupu? „V tento moment to nedokážu říct, ale myslím si, že kluci jsou soudní a vědí, že bychom na to, hrát důstojnou roli v divizi, neměli."

FC VIKTORIA MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Brankáři: David Šmejkal (77). Obránci: Lukáš Hadač (90), Marcel Jakubík (89), Lukáš Kovář (87), Jakub Švejda (89), Miroslav Daněk (95), Karel Doležal (94), David Škrabal (83). Záložníci: Marek Daneziev (89), Filip Drahorád (93), Michal Drahorád (92), Robert Csekés (92), Vlastimil Semančík (85), Ferko Labai (91), Tomáš Kabelák (92). Útočníci: Jan Bílek (94), Marek Kysilka (94), Vladimír Kafka (88).
Přišli: Zdeněk Nápravník (87), Aleš Novák (88).
Odešli: Petr Ščasnár (83), Jan Hubený (94).
Trenér: Michal Drahorád. Předseda: Ladislav Florián. Vedoucí mužstva: Zdeněk Turský.