Na jaře však zabrali a v pomyslné jarní tabulce byli třetím nejlepším týmem krajského přeboru, což jim zajistilo záchranu v soutěži. „Minulá sezona nakonec dopadla dobře, i když se nám vůbec nevydařil podzim. Provázela nás zranění a kádr nebyl dostatečně široký. Důležité bylo, že se podařilo soutěž zachránit, takže musíme být spokojeni. Myslím, že však nikoho ani nenapadlo, že bychom mohli spadnout," ví své Laurenz Hirt, trenér františkolázeňského celku.

Příprava františkolázeňského celku začala později než obvykle, v plánu byla tři přípravná střetnutí. „Vzhledem k tomu, že si hráči vybírali dovolené a na trénink nedocházel dostatečný počet hráčů, chceme se především soustředit na herní činnost, samozřejmě že fyzickou přípravu určitě také oživíme," plánoval si trenér. Kádr opět doznal několika změn. Jak už to každoročně v cípu republiky bývá, odcházejí hráči za chlebíčkem do sousedního Německa a nejinak tomu bylo také v letošním letním období. Kádr opustili Sláma a Šiman. Odešel i Jan Hibler, který bydlí v Plzni a zřejmě bude kopat za nějaký plzeňský celek.

„Absence Zdeňka Slámy bude pro tým hodně citelná. Byl tvůrčí osobností a nahradit ho bude těžké. Stejně tak i další hráči patřili k základu našeho týmu. Kádr se dal po dvou letech dohromady, a když už to na jaře vypadalo nadějně, přál jsem si, aby kádr vydržel i pro příští sezonu. To ale bohužel nevyšlo," lituje františkolázeňský kouč. Františkolázeňští by chtěli v letošním ročníku skončit v první polovině tabulky a vyhnout se tak sestupovým vodám.

FC FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Brankáři: František Vachůn (80), Matěj Heller (95). Obránci: Jan Karafiát (78), Josef Kubinec (94), Jan Svoboda (95), David Čadek (95), Miloslav Falář (94), Jiří Miksa (96), Michal Haberle (93), Martin Pobjecký (72), Vlastibor Písek (68), Antonín Preis (72). Záložníci: Lukáš Hibler (91), Miroslav Haško (90), Jiří Zajíček (93), Jindřich Eisenreich (92), David Ščislák (91), Michal Knedlík (94), Luboš Lavička (92), Martin Wágner (71), Daniel Ščislák (85). Útočníci: Michal Iterský (87) , František Markvart (96), Pavel Štefan (83), Miroslav Podlipský (91).

Odešli: Hibler Jan, Sláma Zdeněk

Trenér: Laurenz Hirt, ved. mužstva: Karel Šťavka, prezident: Libor Bill, sekretář: Ivo Hermanovský, členové výboru: Jan Šimeček, František Vachůn, Miroslav Podlipský, Stanislav Šmrha, Milan Sčislák