První ztrátu v podzimní části zaznamenal nováček z Františkových Lázní, který bodově vyšel naprázdno na půdě Lomnice, kde obdržel čtyřbrankový přísun, o který se hattrickem zasloužil kanonýr Zbyněk Joza.

„Na zápas jsme se důkladně připravovali a věnovali jsme se tomu, co na Františkovy Lázně mohlo platit, a to se osvědčilo,“ pochvaloval si po vítězném cigi caga lomnický stratég Petr Zindl.

Tým ze Sokolovska si tak připsal na své konto druhou domácí výhru. „Zásluhu na vítězství má celý tým, který dokonale plnil taktiku, kterou jsme si naordinovali,“ poukazoval Zindl. Františkovy Lázně však měly v některých pasážích zápasu také pověstné štěstí, když výsledek mohl být v podání vítěze vyšší.

„Měli jsme ještě dva samostatné úniky, ale neproměnili je, pak jsme nastřelili ještě tyč a břevno. Soupeř měl sice nepříjemné standardky, ale žádnou vážnější šanci si nevytvořil,“ zakončil bilancování lomnický trenér.

Další utkání, které zcela jistě bylo tahákem kola a ve kterém se proti sobě postavily neporažený Chodov a Ostrov, mělo jednoznačného vítěze. Exdivizní Ostrov totiž svého soka z Chodova gólově vůbec nešetřil a naložil mu sedm kousků, když čtyřikrát se v dresu Ostrova radoval ze vstřelené branky útočník Ondřej Nýber.

Pouze poločas držely Citice slibné skóre na půdě novosedelského Baníku, za který opět oprášil své kopačky Tomáš Hejl, který tak přímo z hrací plochy mohl režírovat čtyřbrankovou výhru svého týmu. Třetí prohru v soutěži musela chtě nechtě skousnout karlovarská Lokomotiva, která se představila na hřišti Královského Poříčí, kde však čtyřikrát inkasovala, a na své první body si tak bude muset ještě počkat.

Fotbalová pohádka v podání chebské Hvězdy i nadále pokračuje. Tentokrát si svěřenci trenérského tandemu Šebesta, Aleksič řádně vyšlápli na nováčka ze Staré Role, kterému nasázeli nepopulárního bůra, a dál tak čeří špičku tabulky, když naopak Starka se krčí v tabulkovém suterénu.

Premiérovou výhru, která patřila do kategorie vydřených, si připsal před svými fanoušky Nejdek, který hostil nováčka ze Žlutic. O jedinou přesnou trefu tohoto duelu se postaral střídající Jan Jílek, který svému týmu zajistil první podzimní tříbodový přísun.

Toužim se ani ve svém třetím vystoupení premiérových bodů nedočkala. Na svém pažitu totiž musela skousnout dvoubrankovou porážku s chebským FC, za což ji patří v tabulce nelichotivá předposlední příčka. Naopak pro Chebany to byla první výhra v soutěži.

Výsledkový servis, I. Kolo

TJ Lomnice – FC Františkovy Lázně 4:1

Branky: 12. Joza Zbyněk, 44. Joza Zbyněk (PK), 46. Joza Zbyněk, 63. Veselý Martin – 83. Eisenreich Jindřich. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Vomastek – Hlavatý, Henych, DFA Kučka. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

TJ Lomnice: T. Novák (25. Marka) – Janovský, Šlais, Štěpanovský, J. Veselý – P. Veselý, Dudešek, Čižnár, D. Novák – M. Veselý (89. Maňák), Joza (88. Pitner). Trenér: Petr Zindl.

FC Františkovy Lázně: Lauko – Falář (66. Heller), Dušák, Ščislák (73. Maxa), Hucl – Lukáč, Šiman (76. Brňák), Lávička, Hibler – Petrák, Eisenreich. Trenér: Petr Uzel.

TJ Spartak Chodov – FK Ostrov 0:7

Branky: 10. Pachta Jindřich, 12. Matoušek Martin, 22. Nýber Ondřej, 36. Nýber Ondřej, 56. Nýber Ondřej, 76. Diviš Jakub, 85. Dušek Jakub. Poločas: 0:4. Rozhodčí: Cvrk – Godža, Vokoun, DFA Rajtmajer. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (57. Ondřej Parth). Diváci: 100.

TJ Spartak Chodov: Štěpanovský – Kruliš, Dušek, J. Macák (Kovařík), Kočí (18. Koranda) – Rau (71. Zdráhal), Vild, Bečvář, Parth – P. Macák, Boči. Trenér: Petr Jankovský.

FK Ostrov: Süttö – Rašman, Tolar, Klaus, Liška (64. Horvát) – Matoušek, Pachta, Kobera (46. Diviš), Dušek – Nýber (60. Tomáň), Vrba (46. Horváth). Trenér: Ivan Filip.

Baník Union Nové Sedlo – Sokol Citice 4:1

Branky: 15. Rychna Bedřich, 71. Dudi David, 81. Karásek Petr, 85. Sliško Dušan – 28. Šimek Pavel. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Sapoušek – Lhotková, Šuma, DFA Novotný. ŽK: 2:3. Diváci: 88.

Baník Union Nové Sedlo: Pelech – Kubelka, Müller, T. Hejl (49. M. Hejl), Šebl (70. Sliško) – Jan Vican, B. Rychna (49. Dudi), Kalina, Karásek – Josef Vican, Kaňok. Trenér: Tomáš Hejl.

Sokol Citice: Balada – Šimek, Bufka, Širochman, Bílek (46. Šíp) – Dlouhý (82. Daniel Psota), Kopřiva (62. Kessl), Prchal, Dominik Psota – O. Pavíza, Krajňák. Trenér: Lubomír Krupička.

Baník Královské Poříčí – TJ Lokomotiva Karlovy Vary 3:1

Branky: 52. Unger Daniel, 69. vlastní, 84. Rozsíval Jiří – 62. Mudra Zdeněk. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Štěřík – Tůmová, Řáda, DFA Kvasnička. ŽK: 3:3. Diváci: 120.

Baník Královské Poříčí: Přibys – Krček (85. T. Nguyen), Kalous, Miksa, Rozsíval – Číž (77. Zaja), Unger (81. Majer), Tuschinovschi, S. Nguyen – Harcuba, Škopek. Trenéři: Miroslav Buják, Milan Gabrle.

TJ Lokomotiva Karlovy Vary: Karfiol – Milan Gojkovič, Kocmánek, Kolář, Malcát – Kodalík, Špička (30. Miloš Gojkovič), Šiška, Němec – Knushi, Mudra. Trenér: Josef Šrámek.

FK Nejdek – TJ Sokol Žlutice 1:0

Branka: 64. Jílek Jan. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Aubrecht – Pachtová, M. Štěrba, DFA Adamec. ŽK: 1:3. Diváci: 80.

FK Nejdek: Nádeníček – F. Rutrle, Mandous, Ševčík, J. Rutrle – Valvoda, Pilař, Schlosser, Borůvka – Vaník (61. Jílek), Falatek. Trenéři: Vilém Krejčí, Tomáš Pilař.

TJ Sokol Žlutice: Hladký – Pěnkava, Slivčák, V. Suda, Ažaltovič – P. Suda, Machala (61. Vojík), Kožíšek (53. Píša), Kopelent (74. Melnyk) – Majer, Razím. Trenér: Radim Suchánek.

FK Hvězda Cheb – TJ DDM Stará Role 5:1

Branky: 19. Klepáček Jakub, 19. Klepáček Jakub, 33. Hajmacher Tomáš, 69. Janda Vítězslav, 70. Hajmacher Tomáš (PK) – 9. Voborský Roman. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Hlavatý – Vomastek, Henych, DFA Vošmik. ŽK: 1:3. Diváci: 150.

FK Hvězda Cheb: Mácha – Vlk, Veleman, Speierl, Hlivjak – Hajmachar, Janda, Netvral, Bauer – Klepáček (57. Hampl, 58. Kompit), Dočekal (74. Bosák). Trenér: Miroslav Šebesta.

TJ DDM Stará Role: Vanke – Durdis, Roubíček, Lorenc, Čuchraň – Adam (68. Novotný), Vít, Jílek, Voborský – Vošmík, Pfreimer. Trenér: Lukáš Kislinger.

SK Toužim – FC Cheb 0:2

Branky: 43. Kutlák Ivan, 50. Pěček Dominik. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Melničuk – Šuma, Peschel, DFA Berka. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

SK Toužim: Kolbaba – Větrovec, Čermák, Nováček (60. Drabík), Hodina (74. Kolena) – Michalec, Nezval, Bláha, Klepal – Vild, Osvald (62. Vodrlint). Trenér: Marek Daněk.

FC Cheb: Klier – Eschler (46. Račák), Benkovský, Dulovec, M. Halada – Dvořák (65. Dutchuk), Sedlák (75. T. Altman), Vondrášek, Pěček – Kutlák (46. Št. Halada), V. Altman. Trenér: Jiří Musil.