I když letošní sezona v krajské I. A třídě byla hodně náročná. Na dálku totiž Nejdečané válčili o přímý postup s březovskou Olympií, nakonec ale z toho byla dodatečná baráž o postup do krajského přeboru. V té pak Nejdek přejel rozdílem třídy žlutický Sokol, a zaslouženě tak postoupil. „Z naší strany to byla kvalitní sezona. Předváděli jsme pohledný fotbal, který bavil nejen naše hráče, ale především fanoušky, kteří v hojném počtu chodili na naše utkání. Škoda jen, že jsme v důležitých okamžicích ztráceli body. Například v souboji s Březovou to měly být v našem podání dvě výhry, ale bohužel to vždy dopadlo dělbou bodů a to rozhodlo, že jsme nakonec museli hrát baráž, kterou jsme však zvládli velmi dobře, a zaslouženě tak postoupili do krajského přeboru," míní trenér nejdeckého klubu Miroslav Šinovský.

Po pěti letech se tak vrátil Nejdek mezi krajskou smetánku. Přípravu začal sice v polovině července, ale razantně. „Když to řeknu po našem, tak příprava proběhla klasicky po nejdecku. Už několik sezon máme svůj tréninkový systém a toho se při přípravě držíme. Prakticky děláme všechny věci na hřišti, ať už fyzičku nebo herní stránku. Ale samozřejmě nějaké výběhy také musí být," poukazoval Šinovský. Ten vstoupí do nové soutěže prakticky se stejným kádrem, který se zasloužil o postup. „Bude to výhoda, jelikož se hráči dobře znají a mají zaběhnutý herní styl, který vyhovuje nejen jim, ale i našim fanouškům. Co se týče kádru, máme rozjednané nějaké posily, ale vše se vyřeší prakticky až před začátkem soutěže. Dva tři hráči by tedy měli tým ještě posílit," odtajnil Šinovský. A jaký má nováček cíl? „Jednoznačně bavit se fotbalem, a to nejen v našem podání, ale také našich věrných fanoušků. Na jejich podporu budeme hodně spoléhat," dodal nejdecký kouč.

FK NEJDEK 1919

Brankáři: Jakub Hudec (88), Petr Franz (85), Lukáš Pohan (88). Obránci: Filip Rutrle (93), Jakub Rutrle (92), Martin Černý (86), Martin Myslivec (85), Zbyněk Draxal (81), Tomáš Sojka (90), Štefan Sulák (91), Antonín Mandous (87). Záložníci: Karel Fassel, David Šamberger (94), František Jílek (80), Tomáš Jílek, Jakub Kurtin, Filip Neudert (96), Jakub Valvoda (90). Útočníci: Marek Černý (94), Jiří Falatek (86), Lukáš Kliment (88), David Vašš (95), Tomáš Zukovič (91).

Přišli: Kurtin (hostování Kraslice), Neudert (návrat z hostováni Sokolov).

Odešli: Josef Krajňák (hostování Citice).

V jednání: Tomáš Jílek (Stará Role), František Jílek (Lokomotiva Karlovy Vary).

Trenér: Miroslav Šinovský, asistenti trenéra: Jaroslav Žižka, Vilém Krejčí, Antonín Hudec, vedoucí, pokladník: Jiří Licek, jednatelé klubu: Michal Halapej, Jaroslav Růžička, členové výboru: Jan Rejcha, Zdeněk Kudrna, Martin Myslivec, Miroslav Šinovský, předseda klubu: Zbyněk Draxal.