Tým kola: Mariánské Lázně
To byl brankostroj! Viktoriáni nechali zapomenout na nedávnou porážku se Starou Rolí a utrápené jednogólové vítězství s beznadějně posledním Chodovem a v sobotu před více než stovkou domácích přihlížejících rozehráli galapředstavení, které se muselo líbit úplně všem. Jedenáct branek v síti soupeře, z toho tři hattricky v podání Vladimíra Kafky, Francisca Labaie a Jana Bílka. Excelentní bilance! Mariánskolázeňští se díky této nevídané produktivitě a tříbodovému zisku dokonce posunuli na čelo tabulky, když o skóre přeskočili druhé Nové Sedlo.

Hráč kola: Václav Altman
Hned čtyři hráči se ve víkendových utkáních krajského přeboru blýskli třemi brankami, titul hráč kola ale mohl být přisouzen pouze jednomu. Dvacetiletý útočník se zkušenostmi z mládežnických výběrů FK Teplice, který naposledy působil v třetiligovém karlovarském 1. FC, se po dlouhých šesti letech vrátil na místo, kde jeho fotbalová cesta započala. A lepší comeback si nemohl přát. Svým tříbrankovým příspěvkem se výrazně zasloužil o výhru svého klubu v Chodově, a pomohl mu tak probrat se z výsledkové krize, v níž se poslední týdny potácel.

Zklamání kola: Chodov
Svěřenci trenéra Jiřího Frány nedokázali bodovat ani ve čtvrtém jarním utkání a záchranářské pozice se jim na míle vzdálily, přesněji na obtížně smazatelný rozdíl osmi bodů. Nepomohla jim k tomu ani zlepšená ofenzivní činnost a s ní spojené tři vstřelené branky. V divácky atraktivní přestřelce podlehli v domácím prostředí trápícímu se Chebu 3:5 a jejich situace, pakliže chtějí v nejvyšší soutěži v kraji setrvat i pro příští ročník, je již kritická.

Překvapení kola: Fr. Lázně
Celek z lázeňského města senzačně zaskočil do té doby na jaře stoprocentní mužstvo Staré Role na jeho půdě a minimálně do příštího kola vyplaval do bezpečné vzdálenosti od sestupových vod. Kohouti potvrdili, že venku se jim daří mnohem lépe než před zraky domácích fanoušků. Ze hřišť soupeřů si v této sezóně přivezli již dvanáct bodů z celkových osmnácti. Zároveň to byla pro tým, který jednoznačně opanuje pozici remízového krále, teprve druhá letošní výhra.

                                                                                                                                                                                                             Robert Sattler