Dvěma body ze zápasu proti Ostrovu posílené mužstvo Královského Poříčí si hodlalo vyšlápnout na domácím trávníku i na vedoucí mariánskolázeňskou Viktorii, jenže branky ve střelecké formě hrajícího Francisca Labaie a Jiřího Dubského, pro nějž to byl letošní premiérový zásah, jim veškeré ambice zhatily. Nejdek si po fiasku v Novém Sedle spravil chuť v duelu s Horním Slavkovem, jemuž na cestu zpět přibalil pětigólový pytel. Oživenému Chebu doma nepomohli ani pohotoví střelci Altman s Prokopcem, fotbalisté z pohraničního města doma inkasovali třikrát a přenechali všechny body Ostrovským. Citice si zpříjemnily sobotní odpoledne cenným vítězstvím nad Lomnicí a Toužim nedovolila bodovat Staré Roli. Záchranářská řežba se odehrála v Františkových Lázních, kam dorazil odevzdaný chodovský Spartak, který si porážkou 1:3 nejspíš definitivně zavřel vrátka do dalšího ročníku. Všechny zraky však upřeně směřovaly ke šlágru kola na Březové, která hostila novosedelský Baník. Na pětibrankové drama budou nakonec radostněji vzpomínat domácí.

Tým kola – FK Nejdek
Jako na houpačce. Fanoušci letošního nováčka si už nejspíše zvykli na kolísavé výkony svého celku a s nimi spojené nevyrovnané výsledky. Sedm dní poté, co Nejdečtí utržili pětibrankový debakl v Novém Sedle, obdarovali stejným přídělem Horní Slavkov. Družina kolem kapitána Zbyňka Draxala využila nabídnuté přesilovky a po opatrné první půli si v druhém dějství otevřela na Limnici střelnici. Domácí fotbalisté vstřelili letos na vlastním trávníku poprvé více než dvě branky a teprve podruhé se mohli před zaplněnou tribunou společně se svými příznivci radovat z tříbodového zisku.

Muž kola – Luboš Lávička
Dvacet osm gólů a dvacet sedm odlišných střelců. Osmnácté kolo nenabídlo zrovna přehršel nadprůměrných individuálních výkonů. Pouze jediný hráč dokázal skórovat více než jednou. Luboš Lávička, záložník Františkových Lázní, se prosadil již ve druhém po sobě jdoucím utkání. Proti Chodovu postupně zaznamenal čtvrtý a pátý letošní gól, jimiž nasměroval svůj tým k veledůležitému vítězství. Kohouti rázem poskočili na desátou příčku a vzdálili se baráži na rozdíl tří bodů.

Překvapení kola: Březová – Nové Sedlo
Měla to být reklama na fotbal. Střetnutí dvou mužstev praktikujících kombinační styl hry s rychlým přechodem do útoku a nevídanou střeleckou produktivitou, umocněné faktem, že šlo o derby dvou velkých rivalů. Šlágr kola ale zaostal tak trochu za očekáváním všech. Necelé dvě stovky přihlížejících sice viděly vydatnou porci pěti branek, těm ale příliš fotbalovosti nepředcházelo. Atraktivitě celého klání napomáhal i střelecký minisouboj dvou kanonýrů, patnáctibrankových Radka Kaňoka v dresu Baníku a Václava Škody z domácího týmu, ovšem veškeré naděje do nich vkládané nenaplnili. Oba vyšli gólově naprázdno. Závěrečná pětiminutovka, v níž se jazýček vah překlápěl z jedné strany na druhou, alespoň trochu celou situaci zachránila. Přece jen jsme ale byli poněkud průběhem hry negativně překvapeni.

Zklamání kola – Chodov
Důležitý záchranářský souboj nezvládli. Spartakovci prohráli již pošesté v řadě a díky vítězství Citic nad Lomnicí narostla jejich ztráta na předposlední pozici již na osm bodů. Takový průběh si v předsezónních plánech exdivizní celek rozhodně nepředstavoval. Chodovští fotbalisté strádají především venku, jejich bilance na hřištích soupeřů je přímo tristní – devět odehraných zápasů, nula získaných bodů a pouhé čtyři vstřelené branky. Není tedy divu, že myšlenka, že by Chodov zůstal na fotbalové mapě krajského přeboru i pro příští ročník, se pomalu blíží spíše utopické představě.

                                                                                                                                                                                                              Robert Sattler