Tým kola – FK Ostrov

Neuvěřitelné! Jako by s vydatným deštěm, který zkrápěl ostrovský pažit, dorazily opožděně i velikonoční střelecké hody. Domácí fotbalisté nechali zapomenout na nestabilní výkony z posledních týdnů a proti Františkovým Lázním si otevřeli střelnici. Dokonale využili nekoncentrovanosti svého soupeře a vlastním fanouškům přichystali příjemné sobotní odpoledne. Ti se z gólů svých oblíbenců mohli radovat dohromady patnáctkrát. Přičteme-li ještě jeden zásah hostujícího Jindřicha Eisenreicha, jedná se pravděpodobně o rekordní záležitost v počtu branek na jeden duel, minimálně pro tento ročník.

Muž kola – Petr Klaus

Nejen v soukromém životě, ale i v tom fotbalovém platí přísloví, které ve své písničce Život je jen náhoda proslavila nezapomenutelná humoristická dvojice Voskovec a Werich, „jednou jsi dole, jednou nahoře". Se třemi červenými kartami na podzim nejtrestanější hráč I. B třídy dostal o víkendu příležitost v utkání ostrovského A mužstva a trenéru Ivanu Filipovi splatil do něj vkládanou důvěru nevídaným počinem. Dvacetiletý robustní záložník byl vpuštěn na hrací plochu v 70. minutě a za více než čtvrthodinu pobytu na trávníku rozvlnil síť hostující brány hned čtyřikrát. Svými góly jen zvýraznil kanonádu Ostrova a snad již definitivně nechal zapomenout na své podzimní excesy.

Zklamání kola – Fr. Lázně

Dvakrát v řadě vyhráli aby následně tvrdě narazili a dopadli zpět na zem. Fotbalisté z lázeňského města se v sobotu svým zápasem postarali o pořádný rozruch. Coby mužstvo stále bojující o záchranu nepřijelo do Ostrova v pozici, kdy se od nich očekával jakýkoliv bodový zisk, přesto chtělo svého soupeře alespoň pořádně potrápit, jako se jim to podařilo v předchozích kolech v Novém Sedle nebo Staré Roli. Jenže tři obdržené branky v úvodních deseti minutách hry veškeré ambice Kohoutů zhatily, ačkoliv poločasový výsledek 1:4 by takovou pohromou ještě nebyl. Ta se začala utvářet až v počátcích druhého dějství, kdy znovu třikrát inkasovali, aniž by uběhlo pět minut. Trenér Milan Horvát se poté nestačil divit, jak jeho odevzdaní svěřenci závěr vypustili a konečným děsivým stavem 1:15 se zasloužili o jeden z nejhorších výsledků v historii krajského přeboru.

Překvapení kola – Lomnice

Jen vlivem lepšího skóre drží fotbalisté Lomnice dvanáctou – nesestupovou – příčku před Citicemi. Právě s nimi prohráli minulé kolo v důležitém záchranářském souboji 1:2 a zkomplikovali si tak svou situaci ještě více. Do Nového Sedla tedy nepřijížděli v optimálním rozpoložení, ale svým herním projevem mnohé překvapili. Lomnické vosy vzdorovaly druhému celku tabulky dlouho. Na jeho vedoucí trefy vždy vzápětí odpověděly vyrovnáním a nebýt nastřelené tyčky a skvělých zákroků domácího Tomáše Pelecha mohly v druhém poločase dokonce jít do vedení. Pět minut před závěrečným hvizdem sudího Pavla Hyčky ovšem průbojný Filip Škarda s vypětím všech sil dotlačil míč za brankovou čáru a přisoudil všechny body baníkovcům. Hosté se ale nemají za co stydět.

                                                                                                                                                                                                                      Robert Sattler