Na poslední květnový den nebudou v dobrém vzpomínat hráči novosedelského Baníku. Utrpěli totiž hned tři prohry. Ve šlágru kola bodově ostrouhali na svém hřišti s Ostrovem, k tomu můžeme připočíst první prohru v domácím prostředí. Navíc se svěřenci trenéra Nového Sedla opět museli rozloučit s fotbalovým trůnem, na který se navrátila mariánskolázeňská Viktorka, která nakonec povinně udolala v Limnici výběr tamních ´vos´, jež tak stále okupují sestupové pásmo.

Slušnou fotbalovou facku dostala na půdě předposledních Citic Stará Role, ta si z citického plácku nakonec odvezla nepopulárního bůra. O vítězi duelu bylo prakticky rozhodnuto již po prvním dějství, když Citice nasázely soupeři z okraje Karlových Varů tři góly. Po dlouhé době se bodů dočkal i chodovský Spartak, který se představil v rámci derby Spartaků na půdě Horního Slavkova, kde nejdříve uhrál nerozhodný výsledek a k tomu přidal bonusový bod po dobře zvládnutém penaltovém rozstřelu.

Body se dělily i ve druhém derby, to se neslo v duchu sokolovském a hostil v něm nováček z Březové na svém pažitu Královské Poříčí. To v týdnu v dohrávce senzačně zničilo šesti góly Toužim a dva body urvalo na půdě Březové, když nejdříve v řádné hrací době remizovalo a pak zvládlo penaltovou loterii. Hodně živo bylo také v Nejdku, a nebylo divu.

Domácí výběr totiž musel čelit hned dvěma soupeřům, a to nejen chebskému FC, ale také hlavnímu arbitru, který od úvodních minut až okatě zbrojil proti domácí jedenánáctce.I přesto mohou být Nejdečané naštvaní především na sebe, kdyby proměnili všechny šance, co si proti soupeři vypracovali, mohl by sudí na hřišti čarovat a stejně by mu to nepomohlo, takto dali Chebané Nejdku tvrdou školu ve střelecké produktivitě. Toužim brala bod doma proti Frantovkám, když v rozstřelu byli úspěšnější hosté.

Výsledky, 24. kolo:
Citice – St. Role 5:0 (3:0). Branky: Hamouz Miroslav 2, Bardon Petr, Širochman Petr, Stöckner Radek.

H. Slavkov – Chodov 1:1 (1:1) – PK 4:5. Branky: Křemen Martin – Jankovský Petr.

Nové Sedlo – Ostrov 1:2 (0:1). Branky: Macák Lukáš – Novotný Milan, Glanc Jakub.

Lomnice – Mar. Lázně 2:3 (2:2). Branky: Malinkovič Petr, Štěpanovský Michal – Kafka Vladimír, Labai Francisc, Bílek Jan.

Březová – Kr. Poříčí 2:2 (1:2) – PK 2:3. Branky: Kašpar Jan, Škoda Václav – Jelínek Robert, Rozsíval Jiří.

Nejdek – FC Cheb 2:3 (1:2). Branky: Myslivec Martin, Sojka Tomáš – Speierl Martin, Lungu Petr, Prokopec Radim.

Toužim – Fr. Lázně 1:1 (0:1) – PK 6:7. Branky: Kliment Josef - Iterský Michal.