„Umístění v uplynulém ročníku krajského přeboru bylo v podstatě odpovídající našim výkonům, i když za sebe mohu říci, že jsme určitě chtěli skončit výše. Opět jsme vesměs vždy dopláceli na naši velkou slabinu, a to proměňování šancí," poukazoval kouč Jaroslav Slabý. Přípravu načali Staroroláci začátkem července, když začali polykat tréninkové dávky nejdříve třikrát a poté dvakrát v týdnu. „Příprava v našem podání nebyla ani dobrá, ani špatná. Byla taková průměrná. Důvodem byla docházka, která vždy vyplynula z pracovního zaneprázdnění hráčů. Mohu však říci, že postupem přípravy se docházka hodně zlepšila, a my tak odtrénovali to, co jsme chtěli, i když to mohlo být lepší," vysvětlil Slabý.

Již několik sezon drží Stará Role svůj úzký kádr pohromadě a i letos tomu nebude jinak. „Z hostování z Vintířova se nám vrátili Petr Belbl a Jan Nerad, což jen kvituji. Po dlouhodobém zranění se vrací Ondra Kothera. Jinak zůstal kádr pohromadě, a my tak pojedeme, dá se říci, ve starých kolejích," narážel Slabý na zkušenost svých hráčů. Stará Role však bude mít v úvodu krajského přeboru hodně napilno. Čekají ji tři těžké zápasy, a to s Ostrovem, Mariánkami a Královským Poříčím.

„Hodně vždy záleží na vstupu do soutěže a my vyfasovali na rozjezd podzimní části naše oblíbené týmy. Od těchto výsledků se pak bude odvíjet naše vystoupení v podzimní části," poukazuje Slabý. A ví, o čem mluví. Letos bude totiž krajský přebor hodně vyrovnaný. „Cíl máme tradičně skromný, a tím je hrát kvalitní a pohledný fotbal, který přitáhne na stadion diváky, a také chceme pro Starou Roli i v tomto ročníku udržet krajský přebor," dodal Slabý.

TJ DDM STARÁ ROLE

Brankáři: Petr Vanke, Roman Říha. Obránci: Petr Belický (86), Aleš Roubíček (86), Miloš Gojkovič (91), Lukáš Hořt (75), Lukáš Hrudkaj, Ondřej Kothera, Karel Plachý. Záložníci a útočníci: Martin Kuboň, Jan Stýblo (75), Roman Voborský (74), Aleš Sochor, Jan Nerad (89), Martin Plch, Jan Drahoš, Jakub Diviš, Jakub Došek, Martin Henzl, Jaroslav Slabý mladší, Petr Belbl, Dominik Hušek.
Přišli: Petr Belbl, Jan Nerad (návrat z hostování Vintířov) .
Odešli: Daniel Slakoper (pracovní důvody), Jiří Zápotocký (v jednání Žihle), Martin Šebek.
Trenér: Jaroslav Slabý. Vedoucí mužstva: Miloš Slabý. Předseda klubu: František Růžička.