Tým z okraje Karlovarského kraje doplácel zejména na střeleckou potenci, když mnohá utkání prohrál o gól, a to se pak promítlo i do konečného zúčtování. Svěřenci trenérského dua Marek Daněk, Jaroslav Hejkal se tak po roční absenci vrátili zpět mezi krajskou smetánku do krajského přeboru.
„S odstupem času můžeme hodnotit druhou sezonu v divizní soutěži vcelku pozitivně. Byla velká škoda, že jsme prohráli několik zápasů v řadě za sebou o jednu branku. Kdybychom však proměňovali naše šance, určitě bychom na tom byli bodově o hodně lépe a myslím si, že jsme se v soutěži mohli i zachránit, ale to je jen kdyby a na to se ve fotbale nehraje," dobře ví toužimský kouč Marek Daněk.

Před startem letní přípravy však prošel kádr Toužimi razantními změnami. V týmu totiž skončili zejména hráči ze sokolovského Baníku, kteří byli v Toužimi na hostování. „Upřímně, dalo se to čekat, i když jsme určitě chtěli kádr udržet pohromadě, ale takový je fotbalový život," míní Daněk.
Tým tak opustilo sokolovské kvarteto Šaloun, Martinec, Bereczký, Pachta, dále pak odešli z týmu Strejček či Zápotocký. Naopak do týmu se vrátil ze Žlutic kanonýr Hotěk, dále pak ostřílený harcovník Hejna a další.

„Trénovalo se třikrát v týdnu plus přípravné zápasy, takže hodnocení přípravy je vcelku kladné. V první řadě pak chceme konsolidovat náš kádr, a proto si dáváme také skromné cíle, a to pohybovat se v horní polovině tabulky. Chtěli bychom pak ještě posílit tým o některé hráče, ale všechno je ještě ve fázi jednání, takže uvidíme," dodal Daněk.

SK TOUŽIM

Brankáři: Jaroslav Bronec (72), Martin Jelínek (94). Obránci: Martin Kanát (86), Karel Čermák (86), Karel Krejčí (87), Roman Štětka (78), Miroslav Hejna (63), David Drabík (90), Jaroslav Metlický (83). Záložníci: Kašpar Klepal (91), Josef Kliment (90), Jakub Borek (87), Daniel Ďurinský (97), Jan Paluch (92), Josef Kliment (90). Útočníci: Jiří Mikula (79), Miloslav Hotěk (84), Josef Šmoranc (92).
Přišli: Hotěk (návrat z hostování Žlutice), Klepal (hostování Teplá), J. Metlický (návrat z hostování Bezvěrov), Hejna (návrat z hostování Útvina), Paluch, Štětka, Šmoranc (přeřazeni z B týmu), Ďurinský (přeřazen z dorostu). V jednání: Jelínek (Kynšperk). Odešli: Větrovec (přerušení kariéry), Šaloun, Bereczký, Pachta, Martinec (ukončené hostování Sokolov), Strejček (ukončené hostování Žlutice), Zápotocký (ukončené hostování Stará Role), Josef Hudec (hostování 1.FC Karlovy Vary).
Trenéři: Marek Daněk, Jaroslav Hejkal. Asistent: Jiří Mikula. Vedoucí: Jiří Hovorka. Hospodář: Ivana Mikulová. Prezident: Josef Bartáček.