V úvodu měli hráči 1. FC více ze hry a šli i zásluhou Geňa do vedení. „Po oťukávání se to zlepšilo, dostali jsme se víc do hry a měli šance. Jednu se nám podařilo proměnit,“ popisuje asistent Kubín první minuty. Jenomže je svěřenci do poločasu vedení neudrželi. „Hrubou chybou v rozehrávce jsme nabídli soupeři vyrovnání,“ posteskl si trenér.

Do druhého poločasu se na hřiště dostali všichni hráči. „Po vystřídání to bylo trochu chaotické. Soupeř si vytvořil tlak,“ pokračoval. Z toho pramenily chyby a jednu potrestal soupeř vítězným gólem. „Hrubá chyba v rozehrávce. Gólman posílal míč na beka, ale ten nebyl připraven. Soupeř dal gól do prázdné brány,“ kritizuje.

V závěru se před gólmana soupeře dostali i Karlovarští, a vyrovnávací branka visela ve vzduchu. „Gól měl padnout. Psohlavec hlavičkoval do brankáře a dorážka už byla natolik blízko, že to nešlo prostřelit. Následně Tolar to měl řešit v klidu,“ popisuje Kubín závěr utkání.

Z nových hráčů se na hřišti objevili Tomáš Rolník z Chebu, Michal Mácha z rezervy Českých Budějovic, Martin Sikora a Jiří Zápotocký ze Staré Role. Na postu stopera odehrál pouze poločas Mácha. „Zotavuje se po operaci menisku,“ objasňuje Kubín.

Celý zápas, stejně jako proti Kladnu B, odehrál na levém kraji obrany Rolník. „Chce míč, chce hrát, ale má nedostatky v rozehrávce,“ zhodnotil kouč výkon mladíka.

V záloze hrál Sikora. „Ukazuje se celkem dobře, po zapracování by se s ním dalo počítat,“ přidal Kubín a doplnil: „Dalším záložníkem je Zápotocký. Nehrál na místě, kde by měl hrát, bylo to pro něj těžší.“

Po dvoudenním volnu čeká karlovarské fotbalisty nejnáročnější část přípravy. V úterý odjíždí na desetidenní soustředění do Skalné. „Mužstvo dostane zabrat, je to hlavní část přípravy,“ říká Jaromír Kubín. S týmem odjede osmnáct hráčů, mezi nimi budou i sokolovští Vůjtěch a Blažek, kteří už byli ve Varech na podzim.

„Třetí hráč, který by měl přijít, je zatím v jednání. Nevím, jestli se všechno okolo toho do odjezdu stihne,“ dodal asistent.

(vym, jč)