Po několika letech Božičany opouští okresní mapu, kterou vyměnily za tu krajskou. Hodně jim v tom napomohly Žlutice, které si v barážovém utkání poradily s Březovou a tím si zajistily postup do krajské I.A třídy. Tím postoupil do krajské I. A třídy i Slavoj Bečov, který tak uvolnil své místo druhému nejlepšímu celku okresního přeboru, tím byly Božičany.

„Tak určitě jsme hodně debatovali. Po třech dnech jsme se rozhodli, že příští sezonu budeme hrát krajskou I. B třídu,“ vysvětloval Robert Beránek, první z dua božičanských trenérů. Božičany tak čeká zcela nová úloha.

„Hodně nám v rozhodování pomohli starosta Jan Gebauer a Marcel Petr, bez těchto dvou lidí bychom jen stěží mohli na postup kývnout. Nakonec i hráči se rozhodli pro, takže panuje velká spokojenost,“ pokračoval Beránek.

Božičanská kopaná tak přepsala postupem mezi krajskou smetánku svou historii. „Myslím si, že hráči si to za odvedenou práci, ať už během zimní přípravy nebo v celém ročníku okresního přeboru, zasloužili. Pro Božičany pak je to určitě velký fotbalový zlom,“ míní božičanský kouč, kterému zdatně pomáhá na trenérském postu Marcel Petr.

Postup však božičanským fotbalistům dělá trochu neplechu. „V plánu jsme měli volno, prázdniny, teď musíme vše přeházet. Během přípravy se zaměříme spíše na herní stránku týmu,“ podotkl Beránek. Během letní přípravy na premiéru v krajské soutěži se poohlédnou v Božičanech i po možných posilách. „Tak určitě bychom rádi přivedli dva tři hráče na doplnění kádru. My chceme, aby si soutěž zahráli ti hráči, kteří si postup vykopali, ať už jde o Vencu Kabeleho, Jardu Vaverku či Jirku Hackera. Ti kluci si to zaslouží, pro některé z nich je to vrchol fotbalové kariéry,“ upozorňoval božičanský lodivod.

Božičaňáci se tak v nové soutěži mohou spolehnout i na hlasivky svých věrných fanoušků. „Určitě si to naši fanoušci zaslouží. I pro ně to bude něco nového, jelikož v Božičanech se taková soutěž nikdy nehrála. Teď se bude hrát, a to díky panu Gebauerovi a Petrovi,“ poukazoval Beránek.

Božičany si pak zpestří letní galeje ještě tradičním turnajem, který pořádají v závěru července. „Tak tradičně je turnaj kvalitně obsazen. Na závěr přípravy ještě chceme sehrát jedno utkání s účastníkem krajské I.A třídy Novou Rolí,“ uzavřel Robert Beránek.