To se podařilo svěřencům trenéra Jiřího Schveinera o víkendu, kdy v rámci druhého jarního kola České fotbalové ligy hostili na drahovické umělce Ševce ze Sezimova Ústí.
Konečný výsledek 5:1 pak mluví za vše. O první dvě branky se postaral kapitán Buldoků Karel Tichota, který tak nasměroval svůj tým k důležitému vítězství.
„Obě branky jsme vstřelili z rychlého přechodu do útočné fáze, a tohle přesně chceme po hráčích,“ liboval si karlovarský trenér Jiří Schveiner. Trocha vrásek mu přibyla na čele, když Sezimovo Ústí poslal zpátky do utkání po obrátce stran kontaktní brankou Vesecký. „V kabině jsme si říkali, abychom si začátek druhého poločasu pohlídali a neinkasovali, ale to se nepovedlo,“ míní Schveiner. Jenže jeho tým šlapal v utkání se Sezimovým Ústím jako dobře seřízené hodinky, když se dvakrát střelecky prosadil v karlovarském dresu Jaroslav Nerad.
„Po třetím vstřeleném gólu se hráči uklidnili a utkání pak taktickou hrou dovedli do vítězného konce,“ vysvětloval karlovarský trenér.
Tomu pokazila vítěznou náladu jen červená karta, kterou za nesportovní chování vyfasoval střídající Geňo, který tak pobyl na hřišti pouze čtyři minuty.
„Tohle si vyřešíme na tréninku, více se k tomu vyjadřovat nebudu,“ podotkl kouč. Buldoci tak po úvodní prohře složili v jarní části třetiligový reparát. „Určitě to klukům pomůže po psychické stránce, ale musíme se držet při zemi,“ varuje Jiří Schveiner před dalším utkáním, ve kterém zamíří Karlovaráci do Plzně, kde je čeká rezerva Viktorie Plzeň.