V sobotu dopoledne budou totiž bojovat o další třetiligové body v Plzni, kde je od 10.15 hodin prověří v západočeském derby juniorka Viktorie Plzeň. Ta může být navíc posílená o hráče ligového A týmu.
Důvod? Na programu je reprezentační pauza. Ví to i karlovarský trenér Jiří Schveiner. „Určitě mohou juniorku posílit někteří hráči z A týmu, ale hrát se dá s každým. Navíc každé utkání začíná za stavu 0:0,“ připomněl Schveiner.
Ten však bude muset oželet v utkání služby hned dvou hráčů. Karetní trest si odpykává Vondráček a nejspíše mimo hru zůstane i Geňo, který v duelu se Sezimovým Ústím vyfasoval červenou stopku. „Přemýšlíme o dvou až třech variantách, ve kterých bychom mohli v Plzni nastoupit, ale více nebudu prozrazovat,“ zamyslel se kouč.
Jenže v sobotu čeká jeho svěřence těžký boj, prakticky půjde o šest bodů, navíc pro juniorku hovoří domácí prostředí. Ta ale vybojovala ve dvou duelech na jaře dva body za dvě remízy, tu poslední pak s Náchodem. Takže žádná sláva. O něco lepší bilanci tedy mají před derby Buldoci, kteří jednou vyhráli a jednou prohráli. Vzájemné utkání, které se odehrálo na podzim v lázeňském městě, skončilo nerozhodně 1:1.
„Bodově jsme na tom v jarní části prozatím oproti Plzni dobře a derby určitě nejedeme prohrát, o body se totiž řádně popereme,“ vzkazuje soupeři karlovarský trenér. A jaká taktika by měla na viktoriány platit? „Chceme navázat na skvělý výkon proti Sezimovu Ústí, hrát ze zabezpečené obrany a využít pak rychlé protiútoky,“ odtajnil Schveiner, který by měl Buldoky dovést k dalším třetiligovým bodům