České fotbalová liga je převážně soutěží B týmů. Karlovarské fotbalisty čeká v neděli jedna z dalších rezerv a to Viktorie Plzeň. V neděli se Karlovaráci představí na hřišti v Luční ulici od 10.15 hodin.

Trenér Jindřich Dejmal i kapitán Karel Tichota shodně věří, že se týmu z lázeňské metropole podaří přivézt nějaké body. Ale snadné to nebude. „Myslím si, že Viktorka je z těch béček, se kterými jsme hráli, jedna z nejsilnějších. V Plzni je pravidlem, že za rezervu nastupuje celá řada hráčů z A mužstva. Mám na mysli brankáře Tomáše Poštulku a další. Nečeká nás nic jednoduchého,“ předpovídá trenér Jindřich Dejmal.

„Určitě tam nejedeme prohrát. Kdyby tomu tak bylo, tak tam ani nemusíme jezdit. Myslím si, že když dokážeme navázat na výkon z utkání proti Mladé Boleslavi, tak si nějaký ten bod můžeme odvést,“ vyslovuje Tichota nahlas přání a i cíl nedělního duelu.

Co může s utkáním udělat fakt, že v červenomodrých dresech nastoupí tolik ligových hráčů? „Samotní hráči ještě nic neřeší. Neznamená, že když za ně nastoupí půl áčka, že ještě budou hrát dobře. Přesto, oni jsou doma a jde jim o místo v prvním mužstvu. Jak už jsem řekl, považuji je za jednoho z nejtěžších soupeřů,“ přiznal kouč Dejmal.

Oba celky se navzájem dobře znají. Karlovarský dres obléká Marek Futro, který před sezonou přišel do Karlových Varů právě z Plzně a nebo Martin Psohlavec, který v západočeské metropoli ochutnal první ligu. „Nejen tito hráči, ale i ostatní Plzeň dobře známe. Veškeré poznatky od hráčů využiji, abychom se na utkání dobře připravili. Na druhou stranu, tohle všechno je jenom teorie. Utkání samotné může být úplně jiné,“ přidal kouč.