Hosté na svěřence Zdeňka Bečky vlétli jako uragán a vytvořili si pár šancí. Bohužel ani jednu neproměnili. Udeřilo tak na druhé straně. Četverika v 16. minutě z první vážné příležitosti překonal Lukáš Hudec, na kterého před utkáním upozorňoval trenér Dejmal, že by mohl být velice nebezpečný.

Po zbytek první půle byla hra vyrovnaná. „Buldoci“ hrozili z brejků a standardek, ale ani svoji příležitost nedokázali využít.

Vyrovnat se Karlovarákům podařilo pět minut po začátku druhého dějství. Martin Psohlavec si naběhl za záda stoperů a nikým nehlídaný vyrovnal po centru z levé strany ranou do prázdné branky. Bobčík neměl šanci zasáhnout.

Do konce druhého poločasu se více jak 550 diváků už branky nedočkalo. Na řadu tak musely přijít pokutové kopy. Těch si fanoušci užili opravdu až dosyta. O postupujícím rozhodla až osmnáctá série. V té se už nemýlil Marián Geňo a poslal „buldoky“ do dalšího kola Ondrášovka Cupu, kde je čeká pražská Slavia.

FK Tachov – 1. FC K. Vary 1:2

Branky: 16. Hudec – 50. Psohlavec, Geňo. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Bureš – Kubec, Burda, DS Peteřík. ŽK: 0:1. Diváci: 550.

Tachov: Bobčík – Elijáš, Šácha (73. Pušl), Kaše, Bezděk (63. Machač), Straka (90. Čížek), Habart, J. Viterna, Braun, Hutta, Hudec. Trenér: Zdeněk Bečka.
K. Vary: Četverik – Vůjtek, Staněk, Kubice, Oslovič, Hrubý, Tichota, Janáček (46. Geňo), Mičkal, Psohlavec, Kotáb. Trenér: Jindřich Dejmal.