Podle toho také přizpůsobili v Božičanech neoblíbenou letní přípravu. Tu absolvovali božičanští hráči pod vedením nového trenérského dua ve složení Marcel Petr, Robert Beránek. „Přípravu jsme načali 16. července, trénovalo se dvakrát v týdnu a víkendy jsme vyplnili buď přípravými zápasy nebo turnaji. S přípravou jsme tak byli spokojeni,“ ohlédl se zpátky v čase Robert Beránek.

Jenže realita byla více jak krutá. V podzimní části nového ročníku přeboru Božičany pouze výsledkově a herně tápají. Důvod? V úvodním kole přeboru Božičany rychle fotbalově vystřízlivěly, když po matném výkonu si odvezly ze hřiště Slavie Junior pětibrankový příděl. To byl ale pouze začátek. Ve druhém pokračování Božičany dostaly další fotbalová facku, osm branek na půdě nejdecké rezervy.

„Chybí nám hráč, střelec, který by vzal na sebe zodpovědnost. Navíc bychom potřebovali více klidu v zakončení,“ vyhrkl bez váhání Beránek. A ví proč. Božičany ve dvou duelech inkasovaly totiž dvanáct branek, a pouhé dva vstřelily. „V Nejdku jsme inkasovali třikrát behěm dvaceti minut po našich hrubých chybách. Poté jsme hru sice otevřeli, podařilo se nám korigovat, ale Nejdek nám pak střílel góly z rychlých protiútoků,“ pokračoval božičanský kouč.

Na chvilku z výsledkové mizérii vykoukli ´Božičaňáci´ v utkání s Květnovou, kde vydřeli svůj první podzimní bod za nerozhodný výsledek 1:1. „Květnová pomalu po celé utkání vedla, a tak jsme otevřeli hru a podařilo se nám vyrovnat,“ narážel Beránek na vyrovnávací branku z kopaček Lenda, který v 89. minutě rozhodl přesnou ranou o dělbě bodů.

Nelehkou situaci budou mít fotbalisté z Božičan i v následujícím pátém kole. Na domácí půdě přivítají aktuálně třetí tým okresní tabulky Kyselku.

„Kyselka je oproti nám v herní pohodě. My chceme hrát ze zabezpečené obrany na rychlé protiútoky. Proč? Zatím jsme nehráli s týmem, který by dosahoval kvalit Kyselky. Ta se totiž prezentuje velmi dobrou technickou hrou. I přesto však chceme uhrát slušný výsledek. Pro nás by byl dobrý i bodový zisk,“ přeje trenér Božičan.