Spokojenost. Ta vládne po skončení jarní části České fotbalové ligy v týmu karlovarských Buldoků. Čtvrté místo pak mluví za vše. Aby ne. Buldoci opět za sebou nechali rivaly z Chebu či Plzně. I když rozjezd jarní části soutěže nebyl v režii Buldoků nijak oslnivý.

„Vstup do druhé fáze soutěže nebyl podle našich představ. Dvě prohry s Vlašimí a Spartou Praha, a nato smolná remíza s juniorkou Plzně. Když se ale ohlédneme zpátky v čase, myslím si, že to nebylo tak zlé,“ vypočítával asistent Buldoků Jiří Schveiner.

Poté však Buldoci zvládli derby s Chebem a od té doby osm zápasů neprohráli. Skvělá série je pak katapultovala do horních pater tabulky.

„Chytli jsme se po špatném úvodu až v duelu s Chebem a poté udělali několikazápasovou šňůru neporazitelnosti,“ liboval si asistent.

Katem karlovarského týmu pak byla družina Jindřicha Dejmala pod názvem Sezimovo Ústí, která přeťala úspěšnou misi Buldoků až ve vloženém 34. kole. „Prohráli jsme až se Sezimovým Ústím, byla to taková malá kaňka, ale poté jsme opět najeli na dobré výkony,“ myslí si Schveiner.

Aví o čem mluví. Vítězství nad Blšany 3:1 či nad Varnsdorfem 5:0 jsou toho jasným důkazem.

„Závěr soutěže jsme zvládli velmi dobře, škoda jen, že jsme neuspěli v Náchodě. To by pak mohlo být loučení ještě lepší. Zúročili jsme tvrdou dřinu v zimní přípravě, kterou kluci dokázali prodat na hřišti,“ vysvětloval Schveiner a pokračoval: „Chtěl bych za oba trenéry klukům poděkovat. Náš tým neměl vyloženě nějakou hvězdu a na hřišti tahal za jeden provaz. To se pak promítlo i do výsledků.“

Teď čekají Buldoky manažerské bitvy.

Hostování skončilo v týmu z města minerálních vod hned deseti hráčům. Ať už Šilhanovi a Vincencovi (SK Kladno), Četveríkovi (Litvínov), Kovaříkovi (Rapid Plzeň), Vondráčkovi (Slavie Praha), Zápotockému (Stará Role) nebo Řezáčovi, Kubicemu a Kolářovi z Viktorie Plzeň.

Kdo se však představí v zeleno–žlutém dresu Buldoků v podzimní části nového ročníku České fotbalové ligy, je ještě v nedohlednu. My vás budeme průběžně informovat o ději v klubu či případných posilách týmu.