V první, velice pohledné půli zahodil první šanci Geňo, pak ale Kotáb natřikrát přece jen dostal hosty do vedení. Do přestávky ho ale neudrželi, protože v šestnáctce vyhrál souboj subtilní Holub, jenž krásně levačkou obsadil brankáře Koláře do role diváka. Domácí, kteří nastoupili se čtyřmi borci z kádru áčka, do druhé půle mohutně prostřídali a bylo to na hřišti znát. Z výhry se ale přece jen těšili hosté. V 72. minutě školácky fauloval střídající brankář Pejša Novotného a Geňo z penalty s přehledem rozhodl.

„Dnes domácí v první půli podržel brankář Tesař. Jsme rádi za vítězství a za to, že se nikdo nezranil,“ přiznal Procházka, jenž do Kladna přivezl jen čtrnáct hráčů. „Máme šest marodů, takže jsme s sebou vzali i dva dorostence,“ prohlásil kouč a přiblížil další program Buldoků. „Ve středu nás na Strahově čeká zápas se Spartou, v neděli hrajeme v Ústí a pak už musíme ladit formu na mistrák.“

Kladno B – FC Buldoci 1:2 (1:1)

Branky: 41. Holub – 37. Kotáb, 72. Geňo (PK). ŽK: Geňo (KV). Rozhodčí: Černý.

Kladno B: Tesař (60. J. Pejša) – Všetečka (46. Nejedlý), Puna (46. Chalupa), Samek (46. M. Pejša), Hajník – Jaráb (46. Podraný), Hlava (80. Bambur), Bambur (46. Jánoš), Dvořák (46. Čurda) – Holub, Pivarník (46. Hrubý).
FC Buldoci K. Vary: Kolář (46. Četverík) – Staněk, Kubice (60. Novotný), Velkoborský, Burkyt – Tichota, Nerad, Mičkal, Kotáb – Rosendo (70. Tolar), Geňo.

(jin)