Starší dorost po podzimní sedmé příčce přetavil svou spanilou jízdu jarní částí v bronz a v konečné tabulce přeskočil i lídra divize, sousedy z Baníku Sokolov. Zisk jedenapadesáti bodů se skóre 76:39 pak mluví za vše.

Cíl karlovarských trenérů Milana Matejky a Libora Marka smazat sedmibodové manko vzal brzy zasvé a jejich tým se po výborných zápasech katapultoval do horních příček tabulky.

„Rovněž předváděná hra ve většině utkání měla výbornou úroveň. Hráči mohou být pyšní na svoje výkony, které byly podloženy tvrdou prací na tréninku, prošpikovanou častými legráckami. Vytvořili skvělou partu, skvělý tým a při zisku 1,96 bodu na utkání se stali i nejúspěšnějším družstvem ve svém klubu,“ liboval si hlavní kouč Buldoků Milan Matejka.

V jarních utkáních byli Buldoci nejlépe hrajícím mužstvem na hřištích soupeře a jako jediní ze všech týmů venku ani jednou neprohráli. Celkem ve třinácti utkáních obdrželi třináct, což deklaruje výbornou defenzivní činnost.

„Za obranou, kde nastupovali kapitán Roman Hemzáček, Marcel Jakubík, Lukáš Pitra, Martin Götz, Václav Bečvář a Martin Burkyt, chytala opora Rudolf Nádler, kterému kryl záda Matěj Štěpanovský. V záložní řadě nastupovali Jaroslav Nerad, Petr Pleva, Jakub Dušek, Filip Němec, Jan Tolar, Daniel Sedláček a v útoku zlobili soupeře Jan Nerad, Matěj Strejček a žolík Josef Hudec, jehož výkony a fotbalové srdíčko vždy potěšily nejen spoluhráče, ale hlavně nás,“ vysvětloval Matejka.

„I když celkový výsledek je v historii dorostu Buldoků nejlepší, několikrát jsme se ocitli v nedůstojné pozici,“ řekl trenér. „Materiální zabezpečení na utkání (výstroj hráčů), organizační chaos při domácích utkáních, velmi malý zájem vedení Buldoků o dění v mužstvu. Mužstvu hrajícímu ČFL chybí B tým, kde by se měli dorostenci sblížit s hrou mužské kategorie. Nestačí být nominován do kádru A mužstva a pak nedostat příležitost. Pokud ano, tak maximálně na pět minut. Mrzí mne, že vázla i komunikace mezi trenéry. A tým již pět kol před koncem neměl „o co hrát“ a právě zařazení přecházejících dorostenců mělo být jejich první zkouškou. Jinak kluci udělali výbornou partu a cíl skončit před Sokolovem byl splněn. Ve skrytu duše se mohlo i přemýšlet o možnosti postupu do ligy, ale opět bychom se vrátili na začátek hodnocení a problémy s mládeží v klubu. V závěru patří velký dík klukům za dobře odvedenou práci.“