Fotbalisté 1.FC Karlovy Vary se skoro po měsíci potkají znovu s pražskou Slavií.

Ovšem tentokrát to bude v rámci 3. kola Ondrášovka cupu a soupeřem bude A mužstvo, které obhajuje mistrovský titul v české lize. Poslední konfrontace s rezervou nedopadla dobře, na Strahově Karlovy Vary prohrály 5:1.

SK Slavia Praha je šestým ligovým celkem, který se představí na karlovarském hřišti v soutěžním utkání. Vždy se jednalo o zápasy národního poháru a ani jednou se týmu z lázeňské metropole nepodařilo postoupit.

V roce 1987 hostilo VTJ Spartak Hradec Králové, nováčka I. ligy, a po vyrovnaném utkání (1:1) musely rozhodnout pokutové kopy (3:5). O tři roky později, tedy v roce 1990, přijela Sparta. Karlovarské VTJ nemělo šanci a Spartě, tehdy úřadujícímu mistrovi, podlehlo jasně 2:6. Neuběhly ani dva roky a Sparta hrála v Karlových Varech znovu. V roce 1992 porazila VTJ 3:0. Následující rok čekala karlovarské vojáky opět Sparta. Tentokrát vyhrál tým z Letné 4:1.

Na další ligový tým si museli fandové počkat dlouhých 11 let. V roce 2004 už Buldoci Karlovy Vary – Dvory přivítali Viktorii Plzeň a prohráli 0:3. Následující rok přijely Blšany. Ty vyhrály 2:0 a v roce 2006 změřili Buldoci své síly se Siadem Most. Ten vyhrál v lázeňské metropoli 2:1.

Potřetí v historii tak Karlovy Vary uvidí úřadujícího fotbalového mistra republiky. Dvakrát to byla AC Sparta Praha a nyní SK Slavia Praha.

Slavia Praha vzhledem k nabitému programu v Evropské lize i Gambrinus lize požádala o přeložení utkání z 23. září na 8. října. Oddělení profesionálního fotbalu ČMFS její žádosti vyhovělo, a utkání se tedy odehraje zítra, 8. října, od 16.00 hodin na stadionu AC Start v Karlových Varech - Tuhnicích.

V této souvislosti klub 1.FC Karlovy Vary následně požádal o přeložení utkání ČFL v Sezimově Ústí ze soboty na neděli 11.10. a žádosti bylo vyhověno.

Dejmal: Na Slavii rád vzpomínám

Karlovarský trenér Jindřich Dejmal za celou svou kariéru toho prožil už mnoho. Vládl třeba i na střídačce zítřejšího pohárového soupeře Karlových Varů. „Už je to dlouho, ale rád na to vzpomínám,“ přiznal Jindřich Dejmal.

Jak se mužstvo těší na tento mimořádný zápas?
Pro kluky i pro diváky je to veliký svátek. Proti Slavii si jen tak nezahrají. Když se na to utkání podívám z pohledu diváka, tak po vrcholovém fotbalu je veliký hlad. Union Cheb ligu nehraje už dlouho a Baník je zatím ve druhé lize. Z pohledu hráčů to bude něco neopakovatelného. Každý z nich se bude chtít vytáhnout a předvést. Jediný, kdo z toho moc velikou radost nemá, jsem já. Toto pohárové utkání nás bude stát mnoho sil a ty námpotom mohou chybět v soutěži.

Ve Slavii jste léta působil a už jste si proti ní i zahrál. Jaký máte vztah k tomuto týmu?
Asistenta jsem dělal v Edenu tři a půl roku. Dva roky jsem byl hlavním koučem. Prožil jsem tam spousty krásných chvil. Jako hlavní trenér jsem skončil s mužstvem na 2. místě, a to v té době byl pro Slavii veliký úspěch. Až po mně to vzal Franta Cipro, který vyhrál titul.

Koho si pamatujete ze současného kádru „sešívaných“?
Vláďu Šmicra. V Drnovicích jsem trénoval Vaniaka. Martin je výborný brankář. Dále pak Ericha Vrabce, který před sezonou odešel, a Karla Jarolíma, který v té době ještě aktivně hrál.

Slavia je jasným favoritem…
To je logické. I když se jim momentálně nedaří, tak jsou jasným favoritem zápasu. To, že by tady Slavia prohrála, je hodně nepravděpodobné, ale možné je všechno. Naše mužstvo se dokáže vybičovat a podle mého to tak bude i zítra a odvede na hřišti maximum.

„Sešívaným“ se opravdu moc nedaří. Prohráli derby se Spartou a od francouzského Lille dostali pořádný výprask. Pokud bude utkání dlouho vyrovnané, tak Slavia asi hodně znervózní. Co myslíte?
To je možné. Když si vzpomenuna to, když jsme s nimi hráli v Sezimově Ústí, tak do 70. minuty to bylo vyrovnané. Pak nastoupil Necid a dal dva góly.

Jak připravujete mužstvo?
Když si nebudeme chtít udělat ostudu, tak budou muset od prvních minut hrát ti nejlepší. Pak se uvidí. Těžko popsat, jak se připravujeme. Naším cílem je neudělat si ostudu a nepřipravit se o sebevědomí do dalších zápasů.

Jako obhájce titulu se v Karlových Varech představila už kdysi Sparta. Tenkrát nadělila tehdejšímu VTJ šest branek. Tomu se zajisté chcete vyhnout…
To si určitě nepřeji. Na druhou stranu by to zase tak veliká ostuda nebyla, protože prohrát s obhájcem titulu o čtyři branky není tak hrozné. Když si vzpomenu na své první působení v Karlových Varech, tak jsme prohráli s Blšany jenom 2:0, a s Mostem dokonce 2:1. Možné je všechno. Dá se s nimi hrát, ale nesmíme dostat góly hned na začátku, jinak se naši hráči zlomí.

Ondrášovka cup – 3. kolo

1.FC Karlovy Vary vs. SK Slavia Praha

čtvrtek 8. října od 16 hodin
stadion Závodu míru, Karlovy Vary