Hrací plocha byla samá kaluž a námraza. Tato kombinace dělala oběma týmům značné problémy. Tím se ze hřiště vytratil fotbal, a na řadu tak v některých okamžicích utkání přišlo krasobruslení.

FC Buldoci – SK Toužim 3:1

Po seznámení se s terénem, které někteří hráči absolvovali velmi neradi, si přece jen mírnou převahu vytvořili zkušenější Buldoci. O nic pozadu však svou bojovností nezůstávali ani fotbalisté Toužimi. Ti se také ujali vedení, když se střelecky prosadil Borek.

Poté Buldoci zahájili dobývání toužimské svatyně, kterou bezpečně kryl gólman Karel Lutzbauer. Ale ani on však neodolal nájezdům Buldoků. Po rohovém kopu Tichoty nestačil na dorážku Velkoborského, který zaslouženě vyrovnal. Poté už se hrálo víceméně od vápna k vápnu, bez větších brankových příležitostí.

To ve druhé pětačtyřicetiminutovce se patnáct značně promrzlých diváků dočkalo dalších gólů. Všechny padly do branky divizního nováčka. Nejdříve využil mezery v obranných řadách hostů novic v dresu Buldoků Ďurický a konečnou podobu dal výsledku po kombinaci s Kubicem snajpr Marián Geňo.

„Kluci měli v nohách náročné soustředění a terén byl také hodně náročný. Tím se smazaly mezi týmy rozdíly. Na promrzlém terénu se pak nedalo kombinovat. I přesto hráči v rámci možností utkání odmakali. Jen mne mrzí inkasovaná branka, která padla z ojedinělé šance Toužimi. Jinak duel určitě splnil to, co jsme očekávali,“ bilancoval trenér karlovarských Buldoků Jiří Schveiner.

„Myslím si, že z naší strany jsem předvedli bojovný výkon, ve kterém nám hodně pomohl těžký terén. Kluci duel odmakali a určitě nezklamali. Výsledek pro nás není důležitý, spíše se zaměřujeme na předvedenou hru,“ hodnotil prohru toužimský lodivod Marek Daněk.

Branky: 20. Velkoborský, 82. Ďurický, 86. Geňo – 11. Borek. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Štěrba. ŽK: 1:1. Diváci: 15.

Buldoci, I. poločas: Četverík – Velkoborský, Staněk, Joza – Burkyt, Nerad, Tichota, Kotáb, Hrubý – Ďurický, Novotný.
Buldoci, II. poločas: Kolář – Kubice, Staněk, Joza – Kubeš, Nerad, Kotáb, Mičkal, Oslovič – Geňo, Ďurický.
Toužim: Lutzbauer (46. Bronce) – Mikula, Hejna, Chlup, Čermák – Malec, Nezval, J. Hejkal, Hotěk, Tichý – Borek (stř. Hlaváč, Marzouk, Diviš, Drabík).

(das)