Třetí kolo fotbalového Ondrášovka cupu zavřelo za sebou své brány. Karlovarský 1. FC v něm hostil na stadionu Závodu míru v Tuhnicích pražskou Slavii a mistra ligy velice potrápil.

Už od úvodních minut bylo jasné, že Slavia není ve své kůži. Svěřenci Karla Karolína nepředváděli nic, čím by oko fotbalového fanouška potěšili. Naopak to byli domácí borci, kteří se ukázali jako rovnocenný soupeř prvoligového celku.

I když obě mužstva dělí dvě soutěže, tak to byli třetiligoví svěřenci kouče Jindřicha Dejmala, kteří se dostali do vedení. Ve 41. minutě se důrazem v pokutovém území prosadil Marián Geňo a následně chytře přelomoval vyběhnutého gólmana Hanuše, který se postavil mezi tři tyče Slavie. Martin Vaniak zůstal jenom na lavičce.

Do druhého poločasu udělal kouč Slavie dvě změny. Ze hry stáhl nevýrazného Naumova a trápícího se Volešáka. Do utkání naskočili Grajciar a Toleski. Postupem času se ukázalo, že druhý jmenovaný mohl v závěru zápas rozhodnout.

Ale popořadě. „Sešívaní“ přidali a vytvořili převahu. Nejprve v 57. minutě Šmicer posunul míč na hranici vápna patičkou na Toleskiho, ale jeho střelu vyrazil Četverik na roh. Z něj Slavia nic nevytěžila.

Až v 60. minutě si červeno-bílí zakřičeli gól. Peter Grajciar centroval ze standardní situace a jeden z karlovarských stoperů si dal čistého „vlastence“.

V poslední desetiminutovce byly k vidění tři tutovky. Nejprve Martin Psohlavec provětral gólmana Hanuše. Vzápětí Slavia vstřelila branku, ale pomezní sudí měl nad hlavou praporek.

Už v nastaveném čase se po jednom z centrů pověsil do vzduchu Toleski, ale Četverik vytáhl jeho hlavičku těsně nad břevno.

Na řadu tak přišly pokutové kopy. Nikdo ze střelců se nemýlil až do páté série. Míč si postavil domácí Janáček, ale Hanuš jeho střelu vystihl. Vzápětí rozhodl o vítězství Slavie Vasilijevič.

1. FC Karlovy Vary – SK Slavia Praha 1:1 (pk 4:5)

Výsledek: 1:1. Poločas: 1:0. Branky: 41. Geňo – 60. vlastní, penalta Vasilijevič. ŽK: 2:1. (12. Oslovič, 72. Tichota – 37. Šmicer) ČK: 0:0. Rozhodčí: Adam – Zlámal, Moudrý, DS Svoboda. Diváci: 2100.

Karlovy Vary: Četverik – Vůjtěch, Kubice, Oslovič, Vondráček – Janáček, Tichota, Hrubý – Psohlavec, Geňo (88. Blažek), Kotáb. Trenér: Dejmal.
Slavia: Hanuš – Krajčík, Vomáčka, Suchý, Trubila – Janda (70. Vasilijevič), Trapp, Šmicer, Volešák (46. Grajciar) – Naumov (46. Toleski), Vlček. Trenér: K. Jarolím.