Stará Role – Kvalitní fotbal. Ten se odehrál na hřišti Staré Role v rámci předehrávky 30. kola krajského přeboru.

12.6.2009

Sokolov tradičně ve žlutozelné kombinaci si v krajském přeboru připsal na své konto již šestadvacátou výhru. Tentokrát udolal Starou Roli nejtěsnějším rozdílem.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Stará Role doma přivítala lídra krajské tabulky a již jistého postupujícího do divizní soutěže, juniorku Baníku Sokolov.

Kdo čekal velkou kanonádu, hodně se mýlil. V úvodu si sice mírnou převahu vytvořili hosté, ale vždy ztroskotali na dobře hrající obraně starorolské jedenáctky. Když už si vytvořili baníkovci nějakou vážnější šanci, zastavila ji pokaždé konstrukce starorolské svatyně.

I domácí však ukázali v zápase svou fotbalovou sílu. Hosty pak zlobili zejména z nebezpečných rychlých protiútoků. V průběhu prvního poločasu se hra vyrovnala, jenže i přes šance na obou stranách se stovka diváků branky nedočkala.

„Do utkání jsme měli velmi dobrý nástup a vytvořili si tlak. Soupeře jsme k ničemu nepustili, ale po patnácti minutách hráči polevili v plnění taktiky. Přesto jsme poločas dohráli za naší převahy,“ ohlédl se za prvním poločasem sokolovský trenér Tomáš Provazník.

Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí, kteří zatlačili hostující hráče před jejich šestnáctku, ale do přímého ohrožení sokolovské branky se nedostali. Když už pak visel gól ve vzduchu, přišla pro starorolské fotbalisty krutá rána, když v 70. minutě šel důrazně do hlavičkového souboje Komberec, který poté technicky překonal exsokolovského brankáře ve službách Staré Role Kolbabu.

„Do druhé půle jsme zlepšili pohyb a nasazení, což se odrazilo na naší hře. Měli jsme převahu, vstřelili branku a utkání pak dohráli pod kontrolou,“ popsal trenér stručně obraz hry ve druhém poločase.

„Po tomto vítězném utkání hrajeme poslední zápas sezony v sobotu od 14.00 hodin doma s Jáchymovem a budeme se chtít se sezonou a diváky rozloučit vítězstvím,“ burcuje Provazník.

Domácí po inkasované brance sice přidali ještě více na obrátkách, ale kýžené branky se již nedočkali. I přes prohru podali proti profíkům ze Sokolova starorolští hráči nadprůměrný výkon.

Stará Role – Sokolov B 0:1

Branka: 70. Komberec. Poločas: 0:0. Rozhodčí: V. Štěrba – M. Štěrba, Rousek, DS Fibrich. ŽK: 5:1. Diváci: 100.

TJ DDM Stará Role: Kolbaba – Pleva, Kothera, Joza, Roubíček – Zápotocký, Žigar, Stýblo, R. Slabý (Khodl) – Sochor, Voborský (81. Götz). Trenéři: Jaroslav Slabý, Miloš Slabý.
FK Baník Sokolov B: Bertelman – Krupička, Jandík, Hucl, Vašata – Kratochvíl, Bereczký (70. Pleva), Vůjtěch, Komberec – Čertík (80. Áč), Andrš (46. Bastl). Trenér: Tomáš Provazník.

12.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.