Na kopačkách DC Bacardi skončili jak lídr okresní tabulky Sokol Pernink, tak i třetí Sokol Bochov.

Navíc se Bacarďákům na tyto dva kluby velmi daří. Ve dvou vzájemných duelech této sezony pokaždé slavili vítězství. V podzimní bitvě na domácí půdě připravili hráči Bacardi Perninku první porážku v poměru 1:3. V jarní odvetě pak na půdě horalů vyhráli Karlovaráci v poměru 3:0.

„Oproti uplynulým kolům jsme odehráli duel v Perninku kompletní, když nám chyběl pouze brankář Povinský. Toho pak skvěle zastoupil v brance Jiří Trojáček. Navíc jsme odvezli týmový výkon, a to asi rozhodlo o našem vítězství,“ vysvětloval kapitán Bacardi Tomáš Zoka. Fotbalisté ze Staré Role navíc prolomili svou mizérii, zejména pak ve druhých poločasech.

„To je pravda, až v Perninku jsme se poprvé mohli radovat z toho, že jsme vyhráli druhý poločas, jinak nám vždy došly síly a potom druhé dějství vždy prohráli,“ poukazoval Zoka.

V posledním odehraném kole pak Bacarďáci na svém hřišti pak pokořili Bochov, který se před tímto kolem nacházel v průběžné tabulce na druhém místě. V podzimní bitvě si fotbalisté z Bacardi odvezli ze hřiště Bochova těsnou výhru 1:0, v domácím prostředí pak k tomu přidali i jarní výhru, tentokrát totiž porazili Bochov v poměru 3:1.

„Kdybychom vyhráli první poločas 5:0, tak by se určitě nikdo nedivil. Jenže jsme dali pouze jednu branku, a po změně stran si nechtěně jednu vstřelili sami, a Bochov tak vrátili zpět do hry. Nakonec jsme však brankami Rendy Bretta a Pepy Mestla zaslouženě zvítězili,“ oddychl si kapitán Bacardi.

V následujícím kole okresního přeboru pak zamíří jeho tým na půdu Kolové, tedy týmu kde Zoka pět let působil. „V Bacardi jsem na hostování, a určitě to pro mne bude srdeční záležitost, jelikož jsme v Kolové zažil několik parádních fotbalových let,“ ohlédl se zpátky v čase Zoka.

Jenže i on dobře ví, že Bacardi čeká v sobotu 15. května od 17.00 hodin v Kolové hodně náročný duel. „Bude to nesmírně těžké, jelikož na kolovském letišti se nám nehraje příliš dobře, i přesto však budeme chtít podat co nejlepší výkon, a tím tak navázat na výhru s Bochovem,“ uzavřel Tomáš Zoka.