Mužstvu hrozí sestup do III. třídy. Už samotný vstup do druhé části soutěže se doubským fotbalistům nevydařil podle jejich představ.

Nejdříve prohráli ve Vojkovicích, poté podlehli nováčkovi z Bacardi a na body nedosáhli ani ve třetím kole, ve kterém je nechali všechny v Květnové. Hned nato v důležitém duelu, ve kterém hostili na své půdě poslední tým okresu Štědrou, uhráli jen bezbrankovou remízu a poté podlehli i dalšímu týmu ohroženému sestupem, Hájku.

„Chybí nám hráči. Dva dojíždí za prací do zahraničí a další jsou zraněni. Navíc jsme v úvodu jara nedokázali střílet branky,“ vypočítával Vladimír Hudec, hráč Doubí.

Doubí si pak dojelo pro další porážku pod březovskou přehradu, kde dostalo fotbalovou lekci od místní jedenáctky. Po fotbalové facce však přidalo Doubí na obrátkách a ve dvacátém kole se poprvé radovalo v jarní části z vítězství, když na domácí půdě pokořilo nováčka z Kyselky.

„Výhra nám hodně pomohla. I naše sebevědomí šlo trochu nahoru,“ zamyslel se Hudec.

Jenže hned nato přišla další porážka. Očekávaná. Doubí totiž neuspělo na půdě Ajaxu Kolová. V posledním odehraném kole pak hostilo znovuzrozený Nejdek B, který však překvapivě hladce porazilo v poměru 7:2. Prsty v tom měl uzdravený šutér doubského mužstva Vladimír Pancner.

„Hodně nám pomohl. Byl to jeho zápas. My se opět přesvědčili, že fotbal hrát umíme, a když k tomu přidáme i potřebné góly, můžeme vyhrávat. S Nejdkem si až moc věřil, a to nám také pomohlo,“ liboval si doubský záložník.

V závěru soutěže tak půjde doubským hráčům o hodně.

Už v následujícím kole, ve kterém zamíří na půdu Bochova, je nečeká nic lehkého, jelikož i Bochov je ohrožen sestupem.

„Musíme vyhrát, nic jiného nám již nezbývá. Nemůžeme spoléhat, že týmy ohrožené sestupem budou prohrávat. Musíme v posledních kolech pořádně zabojovat. Pokud k tomu přidáme i hodně potřebné góly, měli bychom se zachránit,“ odtajnil cestu, která by měla dovést Doubí k vysněné záchraně, Vladimír Hudec.