Devět odehraných kol, sedm výher, jedna remíza, jedna porážka. Tak to je prozatím bilance nejúspěšnějšího týmu okresního fotbalové přeboru v podzimní části. O koho že jde? O nováčka soutěže Sokol Pernink. Ten totiž bez respektu ničí jednoho soupeře za druhým. Jedinou zbraní. Góly. V devátém kole se o tom přesvědčil Sokol Bochov.

Co bylo platné Bochovu, že odehrál s Perninkem nadprůměrné utkání rovnající se nejméně krajské I. B třídě, nakonec odjel s prázdnou. Do fotbalových kolen ho totiž srazil hattrickem Jan Janda, s dvanácti góly aktuálně nejlepší střelec přeboru. Ten navíc vyhrál minisouboj pro změnu s bochovským šutérem Radkem Záluským, který sice skóroval a připsal si na své konto devátou trefu, ale na bodový zisk jeho týmu to prostě nestačilo.

O poznání hůře si pak vedla Kyselka, která po trapném výkonu na hřišti Doubí mohla být ráda, pouze za tři obdržené branky. Naopak Doubí si v podzimní části připsalo na své konto druhou výhru a v tabulce poskočilo na dohled středu tabulky. Na vítěznou vlnu se opět vrátily Božičany, s kterými Vojkovice držely fotbalový krok pouze v prvním poločase, poté totiž domácí prokázali svou útočnou sílu, a utkání dovedli do vítězného konce.

Pátou výhru v podzimní části vybojovali fotbalisté Slavie Junior na půdě nevyzpytatelné Květnové, když se stejně jako v utkání s nejdeckou rezervou dvakrát střelecky zaskvěl Roman Bílý, ten se tak vyhoupl v aktuální tabulce střelců na třetí příčku.

Střelecké hody pak byly k vidění na půdě nejdecké rezervy, kde v derby neuspěla ta chyšská. Ta navíc mohla být ráda za solidárnost domácích kanonýrů, jinak by odjela ještě s větším výpraskem.

Bodově nevyšel naprázdno ani Hájek, který ve druhém poločase stáhl jednobrankové manko v duelu s toužimskou rezervou, a v tabulce se tak udržel na průběžné jedenácté příčce.

Na vítězné vlně se i po devátém kole vezou hráči karlovarského Bacardi. Po výhrách nad Perninkem a Bochovem zdolali na své půdě v srdeční záležitosti svého kapitána Tomáše Zoky v derby Kolovou. a pomalu se tak vrací do hry o postup do krajské I. B třídy.

Výsledkový servis

Pernink – Bochov 4:3 (1:1)
Výhru horalům zařídil hattrickem Jan Janda, čtvrtý zářez Perninku pak přidal jeho spoluhráč Miroslav Mitterpach. Za hosty pak korigovali ukazatel skóre bochovští Radek Záluský, Jakub Vonšovský a Jan Škoda. Bídné počasí vůbec kopané ve šlágru kola neuškodilo, a 48 spokojených fandů tak shlédlo v útrobách perninského stadionu nadprůměrné utkání, které s přehledem odřídil sudí Šeda.
ŽK: 1:0.

Božičany – Vojkovice 4:2 (2:2)
Ve vyrovnaném prvním poločase skóroval dvakrát v dresu Vojkovic záložník Robin Kypta, za domácí pak obstarali dvě trefy do černého Milan Vereš a Marcel Petr. Po změně stran zajistili Božičanům tři důležité body a posun na šestou příčku přesnými ranami Jiří Kubín a Jan Rubáš. Před šedesátkou diváků rozhodoval duel sudí Košina.
ŽK: 1:1.

Hájek – Toužim B 1:1 (1:1)
V tomto utkání padaly góly pouze v prvním poločase. Hosty poslal na půdě Hájku do vedení přesnou ranou Petr Brožíček, za domácí pak upravil ukazatel skóre do konečné podoby svým zářezem Jan Pátek. Před pětačtyřicítkou diváků pískal utkání rozhodčí Botoš.
ŽK: 1:2.

Nejdek B – Chyše B 6:0 (2:0)
Nejdeckou střeleckou show odřídili dva dvougóloví kanonýři Jiří Šourek a Tomáš Sojka. Pátý zářez domácího výběru si na své konto připsal kapitán Manfréd Till. Den plný branek poté zakončil v podobě šestého gólu nejdecký štírek Michal Roller. Před pětatřiceti fanoušky odřídil zápas rozhodčí Hrubý.

Doubí – Kyselka 3:0 (2:0)
Domácí vyhráli první poločas dvěma góly z kopaček Pavla Zrzaveckého. Zejména druhý pak volal o nominaci v soutěži borec na konec, když z dvadvacetimetrů nachytal z přímého kopu střelou k tyči na švestkách hostujícího gólmana. Po změně stran stvrdil zaslouženou výhru domácího výběru třetí brankou matador v dresu Doubí Jan Hvizd. Před padesátkou fanoušků odpískal duel sudí Körmöczi.
ŽK: 1:1.

Květnová – Slavia Junior 1:3 (1:1)
Výhru karlovarské Slavie Junior zařídil dvěma góly Roman Bílý a jedním Dmitry Ivanov. Za domácí si připsal na své konto čestný úspěch Martin Křížek. Před sedmdesátkou diváků řídil utkání arbitr Košina.
ŽK: 4:4. ČK: 0:1.

Bacardi – Kolová 3:1 (2:1)
V prvním poločase zamířili přesně do branky Kolové šutéři karlovarského Bacardi útočník Josef Mestl a řízný obrance Tomáš Karfiol, za hosty se pak zapsal do střelecké listiny záložník Jakub Gábner. Výhru Bacardi pak podtrhl v podobě třetí branky stoper Daniel Brett. Před padesátkou diváků odpískal zápas sudí Dotzauer.
ŽK: 1:4.