Zimní galeje zpestřil sedmnáctce hráčů trenér Josef Šrámek uplynulý týden i čtyřdenním soustředěním, které absolvovali v Nové Roli, kde byli v chatkách u koupaliště ubytovaní. „Chtěli jsme hlavně využívat okolní terén, ale kvůli špatnému počasí to nešlo, a tak jsme využívali umělku v Sedleci a také tartanový okruh na stadionu AC Start,“ smutnil hned na úvod Josef Šrámek.

Chyšský tým po čtyři dny polykal dvakrát denně náročné tréninkové dávky. Ty byly zaměřeny hlavně na kondici s přechodem na rychlostní vytrvalost a dynamiku. „Kdyby absolvovalo soustředění ještě několik hráčů navíc, byl bych nadmíru spokojen,“ narážel Šrámek na absenci některých hráčů, kteří nemohli dorazit na soustředění kvůli pracovní zaneprázdněnosti.

Fotbalisté Chyše tak dostali pod taktovkou Šrámka do nohou během čtyř dní přes šedesát kilometrů, což dělá průměr patnácti kilometrů na jeden den. „Navíc jsme zapojili do přípravy i spinning. Kluci soustředění odmakali na sto procent, s čímž mohu být spokojený, ale jak jsem již řekl, kdyby nás bylo o něco více, byl bych spokojenější,“ pokračoval chyšský kouč.

Chyše pak soustředění završila na umělce v Sedleci turnajem v malé kopané. „To už byla taková třešnička na dortu. Hráči si to za soustředění zasloužili. Teď už budeme přípravu pomalu směrovat k blížícímu se startu jarní části krajského přeboru,“ uzavřel Josef Šrámek.