V rámci zimní přípravy si odskočili fotbalisté účastníka krajské I. B třídy Sokola Žlutice na umělku do Žihle, kde měli na programu první přípravné utkání. Tam je totiž čekal nadmíru těžký soupeř hrající krajský přebor, Sokol Chyše.

„V loňské sezoně jsme Chyši v přípravě porazili 4:1, a vyhrát jsme chtěli i tentokrát,“ vysvětloval žlutický trenér Ladislav Kvasnička. Povedlo se. I když na začátku přípravného utkání byla lepším týmem Chyše, nakonec se z vítězství radovali fotbalisté Žlutic, kteří pro tentokrát vyhráli derby Sokolů v poměru 5:1.

„Chyše si v úvodu utkání vytvořila hodně brankových příležitostí, ale nevyužila je,“ bilancoval Kvasnička. To jeho svěřenci do čeho kopli, to skončilo v chyšské brance. Střelecký apetit měl hlavně žlutický benjamínek Milan Kryl, který soupeři nastřílel hattrick. „Nám všechno ve hře dopředu vycházelo. V prvním poločase jsme ze dvou útoků dvakrát skórovali,“ lebedil si žlutický kouč.

Po změně stran pak přidaly Žlutice na střeleckých obrátkách a Chyši pak nadělily ještě další tři branky. „Ve druhé půli jsme byli lepším soupeřem my. Navíc se nám dařilo i střelecky. Určitě však výsledek nepřeceňujeme, jelikož je stále co zlepšovat, a je to pouze příprava,“ varoval Ladislav Kvasnička.

Žlutice – Chyše 5:1

Branky: Milan Kryl 3, Martin Kopelent, Matěj Strejček – Miroslav Dorňák. Poločas: 2:0.
Sokol Žlutice: D. Metlička (75. Hladký) – Záluský, Pěnkava, P. Harang, J. Metlička – Hejkal, M. Kopelent, Forejt, Vorel – Strejček, Kryl. Trenér: L. Kvasnička.