Trenér Jindřich Dejmal v Českých Budějovicích žije a soupeře tedy zná jako vlastní boty. „Zase je to juniorka. Nikdo neví, kdo za ně může nastoupit, ale vím, že to bude dosti prestižní utkání,“ začal karlovarský lodivod své předzápasové prognózy a pokračoval: „Fotbalově jsem v Českých Budějovicích vyrůstal a trénoval jsem všechny ty, co se teď tam o fotbal starají.“

Další propojení mezi Dynamem a 1. FC mohlo vzniknout v zimě, kdy byl na testech obránce Mácha. „Bohužel jsme na na něj neměli peníze. To byl jediný důvod, proč se musel vrátit do Budějovic,“ poznamenal.

Karlovarský trenér se ale bude muset obejít bez dvou hráčů základní sestavy. Pro čtyři žluté karty dostali stopku Vondráček a Oslovič. „To je veliký zásah do obrany, která v posledních dvou zápasech nedostala ani jednu branku. Budeme to muset nějakým způsobem vyřešit. Jinými slovy budou muset hrát všichni,“ pokračoval Dejmal.

Zápas se hraje už v sobotu dopoledne. Mužstvo se tak na jih Čech vydá už o den dříve.

„Musíme to takhle udělat. Jinak bychom museli vyjíždět už ve čtyři hodiny ráno a to by nešlo. Kluci by museli přijet na stadion v Drahovicích už okolo třetí ráno a ten zápas by pak vypadal strašně,“ poznamenal trenér.

Silnou zbraní Českých Budějovic je velezkušený David Homoláč a znovu zrozený střelec Adam Klavík, který zařídil vítězství rezervy Dynama v utkání s Vltavínem. „Musíme být velice opatrní. Mají dost zkušené a kvalitní mužstvo, které také dlouho neprohrálo. Navíc hrají v sobotu a jejich áčko až v neděli, takže si půjčí podle mého i brankaře Křížka. To je gólman, který na podzim chytil Geňovi v poslední minutě penaltu,“ přidal.

Podle trenérových informací jsou Klavík a Homoláč ústřední postavy týmu. „Vltavín vedl 2:0 a nakonec prohrál 3:2. Trenér Kronďák říkal, že tito dva hráči byli jednoznačně nejlepší na hřišti. Homoláč je osobnost sama o sobě a Klavík jen co vystřídal, tak zařídil jejich vítězství,“ dodal Dejmal.

Program 22. kola

Sobota 10. dubna od 10:15 Jablonec 97 B – Vyšehrad, od 10:15 Motorlet Praha – V. Žižkov B, od 10:15 Ml. Boleslav B – Varnsdorf, od 10:15 České Budějovice B – Karlovy Vary, od 10:15 Písek – Sez. Ústí, od 16:30 Hlavice – Č. Lípa.
Neděle 11. dubna od 10:15 Plzeň B – Ovčáry, od 10:15 Slavia B – Loko Vltavín, od 10:15 Liberec B – Králův Dvůr.