V rámci osmého dvoukola divizní soutěže změřily své síly s aktuálně vedoucím týmem divizní tabulky karlovarskými Draky dva plzeňské celky. Neuspěly. Navíc si odvezly zpátky s sebou pěkný ranec branek.

V dresu karlovarských Draků se blýskl deseti góly snajpr Milan Čižnár, který tak udržel svůj tým na první příčce průběžné tabulky.

Draci – Pumidas 11:3

Draci vstoupili do utkání impozantně. Již v první minutě rozjásal diváky vedoucí brankou Karlovarák Filip Škarda. Poté jako by se futsal z palubovky vytratil, k vidění bylo jen bránění. Další branku domácího výběru přidal v 19. minutě Milan Čižnár, který tak načal svůj velký střelecký galakoncert. O minutku později zvýšil vedení Draků Nykodým a ve 25. minutě uzavřel poločasový stav druhou brankou v duelu Čižnár.

Po změně stran pokračovali Draci ve střeleckých hodech. Ve 27. minutě si připsal druhou přesnou trefu Nykodým a o dvě minuty později už zvyšoval na šestibrankový rozdíl Libor Škarda. Hosté se dočkali brankové radosti ve 30. minutě. Ve 32. minutě se zaskvěl střelecky opět Libor Škarda a ve 35. minutě Pumidas dokázal opět snížit. Jenže Draci mají Čižnára a ten na palubovce začal pořádně řádit. Během deseti minut nasázel soupeři další tři branky.

Vše pak uzavřel svou hattrickovou střelou Marek Nykodým.

„Vstřelili jsme první branku a poté se do 19. minuty víceméně bránilo. Od 19. minuty jsme pak hru ovládli a soupeři navíc nasypali několik krásných branek,“ liboval si po první výhře karlovarský kouč Bohumil Perka.

Draci – Do Dna 7:5

I v tomto duelu pokračovali Draci ve famózním výkonu. První branku duelu obstaral v 8. minutě střelecky agilní Čižnár. V 17. minutě přidal druhý zářez Karlovaráků Filip Škarda a ve 20. minutě se střelecky prosadil opět Čižnár. Před odchodem do šaten pak hosté snížili na rozdíl dvou branek.

Po změně stran se ale začaly na palubovce dít věci.

Ve 28. minutě docílil hattricku Čižnár. Na to dokázali hosté odpovědět ve 36. minutě svou druhou brankou. O dvě minutky později navýšil vedení Draků opět Filip Škarda a ve 42. minutě nasměroval karlovarský tým k další tříbodové radosti Čižnár. Pak se ale Draci vnitřně uspokojili a futsalisté Do Dna toho dokázali náramně využít. Během čtyř minut stáhli náskok Draků na rozdíl jediné branky. Od 48. minuty pak hráli Plzeňané power play, kterou nevyužili, ba naopak inkasovali ze sálovek nejlepšího kanonýra střetnutí Milana Čižnára.

„Utkání jsme načali velmi dobře, ale ve druhém poločase jsme si vybrali hluchou pětiminutovku a málem nás to stálo vedení, ale nakonec jsme utkání zvládli,“ bilancoval druhý tříbodový přírůstek Perka.

Draci K. Vary: Michal Kolesnáč – Filip Škarda, Libor Škarda, Marián Kolesnáč, Nykodým, Coufal, Milan Čižnár, Matějček.

Týden budou Draci v divizi odpočívat. V sobotu 24. ledna pak zamíří v rámci regionálního derby do Sokolova, kde je prověří Materia Sokolov.